RTX 3080 Ti frekans değeri 1200 MHz'i geçmiyor

GPU-'Z'den BIOS sürümüne bakıp TechPowerUp'tan bir karşılaştır istersen. Benim 3070 Ti bile daha fazla güç çekiyordu. Bu kadar az güç çekmesi ve 57 dereceyi geçmemesi çok ilginç.
Bakın internetten aynı işlemci ve aynı kartın vision modeli olan bir görüntü yükledim. aynı ayarları yaptım ekran görüntüsü aldım. Videodaki kişide daha yüksek frekans ve daha yüksek GPU gücü mevcut ama fps lerimiz aynı diyebiliriz. 1-5 fps arası fark ediyor. forza 5 den görselleri yükledim. Videodaki arkadaş avarage 141 demiş bende ise avarage 138 falan normalde benim fps değerlerim daha düşük olması lazım. Bu fark genelde diğer oyunlardada böyle

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• youtube.png
    youtube.png
    902,4 KB · Görüntüleme: 13
  • benim değerlerim.png
    benim değerlerim.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 19
Bilemedim valla brom, olmadı söküp tekrardan bağlantılarını yap, anakart BIOS ayarlarına bir göz gezdir. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Bakın internetten aynı işlemci ve aynı kartın vision modeli olan bir görüntü yükledim. aynı ayarları yaptım ekran görüntüsü aldım. Videodaki kişide daha yüksek frekans ve daha yüksek GPU gücü mevcut ama fps lerimiz aynı diyebiliriz. 1-5 fps arası fark ediyor. forza 5 den görselleri yükledim. Videodaki arkadaş avarage 141 demiş bende ise avarage 138 falan normalde benim fps değerlerim daha düşük olması lazım. Bu fark genelde diğer oyunlardada böyle

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sorunu çözdünüz mü ? Aynı problemi yaşıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı