RTX 3090 FPS düşüşü

Muhaamed

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Elimde MSI suprim X 3090 ekran kartı var işlemci olarak i9 10900k var ve oyunlarda düşük FPS alıyorum 500 almam gereken oyunda 300'un üstüne çıkamıyorum bir sürü şey denedim bilgisayardaki her şeyi performans üstüne kurdum ve ona rağmen 250 FPS civarı bir şey alıyorum yardımcı olabilir misiniz?
Oyunlarda 250 FPS alıyorum ve ekran kartının %35 kullanıyor işlemcinin de %35 ıla 40 arası civarı.

Not: Teknik desteğe götürdük ama onlarda düzeltemedi (İtopya'dan aldık)

Arkadaşalrın dediği doğru 2k ve 1080p de fps lerin aynı olma imkanı yok. Yayıncılara gelirsekte en basitinden Unlostun kendi kasasında İşlemci kadar pahalı NZXT sıvı soğutma var. Üstüne de OC atıyorlar. O yüzden o fpsleri alabiliyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
CS:GO için;
1080p max ayarlar ortalama 300fps
1080p low ayarlar ortalama 350fps

Valorant için;

Hangi oyunda "500 almanız gerekiyor"?

CS:GO için;

Valorant için;

Hangi oyunda "500 almanız gerekiyor"?
Hocam benim RX 570 i olan(işlemcisini bilmiyorum) arkadaşım med ayarlarda 250 fps alıyor?Eğer bu işlemciler ve ekran kartları çok büyük bir etki yaratmıyorsa bu arkadaş boşu boşuna 25000-35000 TL verdiğinin kanıtı.

Artı -2 Eksi
Aç bir Cyberpunk kaç FPS alıyor gör arkadaşın.
Mantıklı ama ben bu sistem ile rekabetçi oyunlarda 400-500 fps alıp 240 Hz monitörümde adamlar sanki çok noobmuş gibi oynamak isterim.Onun yerine Zulaya paramı da basıp insanlarla dalga geçebilirim.Her türlü aynı fiyat.RTX 3090 almaya gidiyorum.Görüşürüz.

Hocam sanırım 1080P'de oynuyorsunuz darboğaz oluyordur ama %65'lik darboğaz olacak kadar da olamaz. Oynadığınız oyunu ve oynadığınız ayarları söylerseniz yardımcı olabiliriz.
ne darboğazı hocam threadripper mi taksın?
Şimdi 2K ve 4K monitörde denedik sonuçlar aynı FPS aynı ekran kartı kullanımı aynı...
Belki çözünürlük ayarlarını ayarlamadınız 1080p de kalmış olabilir

Mantıklı ama ben bu sistem ile rekabetçi oyunlarda 400-500 fps alıp 240 Hz monitörümde adamlar sanki çok noobmuş gibi oynamak isterim.Onun yerine Zulaya paramı da basıp insanlarla dalga geçebilirim.Her türlü aynı fiyat.RTX 3090 almaya gidiyorum.Görüşürüz.
240hz monitörü tam performans kullanmak için 240fps almanız yeterli.

Ayrıca 240hz monitör ile oynarken monitör size inanılmaz bir avantaj sağlayıp bir anda Radyant'a veya Global Elite'e çıkarmıyor. Yahut karşınızdakiler noobmuş gibi oynatmıyor. Gerçekten 60hz ile oynayıp radyant top 100'de olan insanlar var.

240hz monitörü tam performans kullanmak için 240fps almanız yeterli.

Ayrıca 240hz monitör ile oynarken monitör size inanılmaz bir avantaj sağlayıp bir anda Radyant'a veya Global Elite'e çıkarmıyor. Yahut karşınızdakiler noobmuş gibi oynatmıyor. Gerçekten 60hz ile oynayıp radyant top 100'de olan insanlar var.
Hocam siz demek istediği anlamadınız.Adamların hareketlerini daha hızlı bir şekilde görüp daha hızlı tepki vermekti kastım.Örneğin bir keresinde yoldaş maçında 60 fps ile oynayan bir arkadaş denk gelmişti gerçekten 0.9 milisaniye olsa bile daha geç ateş edip ölmüştü.Dediğiniz gibi sizi Global Elite'e çıkarmaz lakin 60Hz monitörü olanlardan daha hızlı tepki verir gibi gözükürsünüz.Benim monitörüm 60Hz ve CS:GO'yu GeForce Now'dan oynuyorum.Genel olarak yabancılar denk geliyor ve 300 fps 240Hz ya da 144Hz monitörleri oluyor.Bu yüzden de çok fazla yapabileceğim bir şey kalmıyor.Bir yayıncının bunun ile alakalı bir yayın kesiti ya da videosu vardı.Nvidia'nın yaptığı deneyi anlatıyor.Bir profesyonel oyuncunun 60Hz ile aldığı kill sayısını 240Hz ile aldığı zamanki kill sayısı ile karşılaştırıyor ve sonuçlar arasında fark çıkıyor üstelik baya fazla 50-60 kill gibi değil 400-500 kill ya da daha fazla fark ediyordu.

1) 1080PDE 3090 kullanan adama gülerler.
2) Valorant gibi bir oyun grafik kartına değil işlemciye yüklenir adama gülerler.
3) 3090 ile 1080p de Valorant kullanan adama daha da gülerler.
4) Valorant da yüksek FPS için 3090 alan adam gülerler.
5) gülerlerde gülerler gülünecek durumdasın şu an.

Geri
Yukarı