RTX 3090 hala sağlam bir kart mı?

Hocam RTX 3090 sağlam olmanın bile üstünde bir kart 4090 çıkmış olması onun ömrünün bittiğini göstermez kart her oyunu mükemmel düzeyde oynatabiliyor.

Hala iyi. Piyasa olarak ikinci el çok zor satılır. Ama tabii ki RTX Full DLSS dengeli rahat rahat oyna. Zaten 3090 bence hala 4090 ve RX 7900'den sonra en iyi kart.

Kanka tabii ki de hala çok iyi ama dediğin kadar değil. Kas gücü 4080 veya 70 Ti ile kapışıyordu şu an emin degilim. Ama sonuç olarak ikisi de DLSS 3 ile 3090ı geçiyor. Ayrıca güç tüketimi mevzusu var. Açıkçası hangisi ne kadar tüketiyor diye bakmadım ama bir önceki neslin en iyi kartı 4080'den daha fazla güç tüketir diye tahmin ediyorum. Tek avantajı VRAM.

Kanka tabii ki de hala çok iyi ama dediğin kadar değil. Kas gücü 4080 veya 70 Ti ile kapışıyordu şu an emin degilim. Ama sonuç olarak ikisi de DLSS 3 ile 3090ı geçiyor. Ayrıca güç tüketimi mevzusu var. Açıkçası hangisi ne kadar tüketiyor diye bakmadım ama bir önceki neslin en iyi kartı 4080'den daha fazla güç tüketir diye tahmin ediyorum. Tek avantajı VRAM.
3090 piyasa olarak çöktü. Millet Mining yapıp, ekran kartının içinden geçip tertemiz diye satıyordu. Sonrasında ise ne sıfırı ne ikinci eli kaldı. Ama şu var ki her oyunu full ayarlarda açar mı açar.

Geri
Yukarı