RTX 3090 mining kazancı nedir?

Forumdan yardımcı olmayı tercih ederim. Benzer sorulara sahip insanlar bu konuya ulaştıklarında daha fazla bilgi edinmiş olurlar.
Mantıklı hocam, şöyle başlayayım o zaman; öncelikle hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?

100 mh sabit bir şekilde kazım yaptırabilirsiniz 3080'lere eğer memory termal pedlerini değiştirirseniz.
Eki Görüntüle 1153080
Böyle bir sonuç elde ediliyor. Görsel bana ait, her ne kadar kartlar benim olmasada. (Dayımın bilgisayarı, o da mining yapıyor) Kendimde termal pedleri değiştirdiğimde böyle bir sonuca ulaşacağım.

Termal ped olarak onerebileceginiz urun var mi acaba? Ben de bu soruyu araya ekleyivereyim :D

Link de atarsaniz memnun olurum.

Termal ped olarak onerebileceginiz urun var mi acaba? Ben de bu soruyu araya ekleyivereyim :D

Link de atarsaniz memnun olurum.
Benim dayımda kullandığım termal pedler termal right'ın pedleri. 85x45 12.8W Termalright kullanıyorum. Bir tanıdığımız yurt dışından getirdi fakat Türkiye'de de satışı mevcut. Türkiye'de satılan ürünün orijinal olup olmadığıyla ilgili bilgim yok. Kendi kartlarıma da şunları alıp deneyeceğim, Pullsar ICE DRAGON Thermal Pad 100*100*2.0 mm 17 W/m*k Fiyatları ve Özellikleri
Pullsar ICE DRAGON Thermal Pad 100*100*1.5 mm 17 W/m*k Fiyatları ve Özellikleri . Boyutları önemli. Kartın VRAM'leri 2mm kalınlığında, backplate'i 3.5 mm kalınlığında ve kalan kondansatör vs 1.5mm kalınlığında termal ped kullanıyor. (Not: Bu verdiğim bilgi Suprim X'e ait) Ben VRAM ve back plate değiştireceğim. Kalanına dokunmamayı düşünüyorum. Bir de GPU macun değişimi olacak tabii. Bunun için hangi macunu alacağıma daha karar vermedim.
Mantıklı hocam, şöyle başlayayım o zaman; öncelikle hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?
Kendi sistemime kurulu olduğu için Windows 11 kullanıyorum. Fakat biraz para geçtiğimde elime ayrı bir sisteme aktarıp HiveOS kullanmak gibi bir fikrim var.

Benim dayımda kullandığım termal pedler termal right'ın pedleri. 85x45 12.8W Termalright kullanıyorum. Bir tanıdığımız yurt dışından getirdi fakat Türkiye'de de satışı mevcut. Türkiye'de satılan ürünün orijinal olup olmadığıyla ilgili bilgim yok. Kendi kartlarıma da şunları alıp deneyeceğim, Pullsar ICE DRAGON Thermal Pad 100*100*2.0 mm 17 W/m*k Fiyatları ve Özellikleri
Pullsar ICE DRAGON Thermal Pad 100*100*1.5 mm 17 W/m*k Fiyatları ve Özellikleri . Boyutları önemli. Kartın VRAM'leri 2mm kalınlığında, backplate'i 3.5 mm kalınlığında ve kalan kondansatör vs 1.5mm kalınlığında termal ped kullanıyor. (Not: Bu verdiğim bilgi Suprim X'e ait) Ben VRAM ve back plate değiştireceğim. Kalanına dokunmamayı düşünüyorum. Bir de GPU macun değişimi olacak tabii. Bunun için hangi macunu alacağıma daha karar vermedim.

Kendi sistemime kurulu olduğu için Windows 11 kullanıyorum. Fakat biraz para geçtiğimde elime ayrı bir sisteme aktarıp HiveOS kullanmak gibi bir fikrim var.
HiveOS sanırım en mantıklı işletim sistemi çoğunluk onu kullanıyor çünkü. Termal macun ve termal ped değişimi şart mı? Orijinallerin iyi olduğunu düşünüyordum ben.

Orijinallerin iyi olduğunu düşünüyordum ben.
Çok değişiyor sıcaklıklar. Normalde 100 derecede çalışıyor Suprim X, hem de OC yapmadığım halde. İlk başlarda sıcaklıklar daha düşüktü, +1100 veriyordum ve sıcaklıklar 100-102 oluyordu, şimdilerde çok daha sıcak. +0 memory clock ile bile 100 derece. Asus +1400 ile 102 derece. Termal pedleri değişmiş bir Suprim X +1300 ile 84-86 derece. Sıcaklık farkını en rahat bu şekilde anlatabilirim.
HiveOS sanırım en mantıklı işletim sistemi çoğunluk onu kullanıyor çünkü.
Uzaktan kontrol edebildiğiniz bir sistem. Ağ bağlantısı mevcut olduğu müddetçe her ayarı değiştirebiliyorsunuz. Ağ bağlantısı olmazsa zaten mining yapamazsınız. Oc yapabiliyorsunuz, sisteme restart attırabiliyorsunuz, bir monitöre klavyeye veya mouse'a ihtiyacınız yok. Tek yapmanız gereken USB 3.0 bir belleğe yada SSD'ye İS'yi yazmak ve ondan boot etmek. Driverlarla falan uğraşmıyorsunuz. Driver güncellemesi gelince otomatik yapıyor falan. Baya tatlı bir sistem kısaca.

Tamamdır hocam teşekkürler bilgiler için. En kısa zamanda toplayacağım sistemi.

Hocam bu bahsedilen sıcaklık derecesini nereden öğrenebilirim? 3090 ve 2080Ti ve GTX 1060 kartlarda mining yapıyorum şu an ve sadece afterburner üzerinden GPU sıcaklığını kontrol ediyorum. Sizin bahsettiğiniz başka bir sıcaklık sanırım. Nereden öğrenebiliriz bu değeri ve hangi derecelerde olması gerekir? Teşekkür ederim şimdiden.

Hocam bu bahsedilen sıcaklık derecesini nereden öğrenebilirim? 3090 ve 2080Ti ve GTX 1060 kartlarda mining yapıyorum şu an ve sadece afterburner üzerinden GPU sıcaklığını kontrol ediyorum. Sizin bahsettiğiniz başka bir sıcaklık sanırım. Nereden öğrenebiliriz bu değeri ve hangi derecelerde olması gerekir? Teşekkür ederim şimdiden.
Techpowerup GPU-Z yazılımıyla kontrol edebilirsiniz.

Hot Spot yazan kısım mı?
Hayır, memory temperature. Her kartta olmaz. Büyük ihtimalle 3090 ve 2080Ti'da vardır. Diğerinde yoktur.
1630691905283.png

Yeni konular

Geri
Yukarı