RTX 4000 serisi beklenir mi?

Şu anda eski nesil bir ekran kartı kullansaydım ya RX 6000 serisini tercih eder ya da NVIDIA 4000 kartları beklerdim. 3000 kartların bu saatten sonra toparlaması zor görünüyor.

Maalesef RTX 3000 serisi üzerindeki fahiş fiyattan hiç kurtulamadı ve zaman aleyhine işliyor. Hem LHR kilidi kırıldı hem de önemli derecede güçlü ve RT performansı iyi olacağı söylenen 4000 serisi yaklaşıyor.

Şu anda eski nesil bir ekran kartı kullansaydım ya RX 6000 serisini tercih eder ya da NVIDIA 4000 kartları beklerdim. 3000 kartların bu saatten sonra toparlaması zor görünüyor.

Maalesef RTX 3000 serisi üzerindeki fahiş fiyattan hiç kurtulamadı ve zaman aleyhine işliyor. Hem LHR kilidi kırıldı hem de önemli derecede güçlü ve RT performansı iyi olacağı söylenen 4000 serisi yaklaşıyor.
Haklısınız fakat önemli olan performans ve bu da 40 serisinde sıçrama yapacak gibi duruyor.

Haklısınız fakat önemli olan performans ve bu da 40 serisinde sıçrama yapacak gibi duruyor.

RTX 3000 serisi de tercih edilecekse en ucuz modelleri biraz mantıklı hale geliyor. ROG, Suprim gibi modeller saçma sapan yerlerde. Oyun oynamak için çok fazla kişiyi 6900 XT'ye yönlendirdi bu fiyat saçmalığı. İş render ve Cuda çekirdeklerinin öneme bindiğin kısımlarda ise paşa paşa o paralar ödenmek zorunda kalınıyor.

Arkadaşlar selam. Sizce sistemi upgrade etmeli miyim? İşlemcim 9700k. 1080P'de çok ağır AAA oyunlar oynuyorum. RTX 3080 veya 3090 ile aradaki fiyat farkı kadar performans farkı yok gibi geliyor. Sizce 40 serisini beklemeli miyim?
Bütçem yetiyorsa neden olmasın ama 4000 serisi alacaksan cebinden güç kaynağı parası da çıkacak

Geri
Yukarı