RTX 4050 sistemde Cyberpunk 2077 Ultra ayarlarda 120 FPS veriyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Erkan Skywalker

Decapat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir/Türkiye
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 4050
İşlemci
I7 13700H
Merhaba, bu son gelen DLSS 3.5 güncellemesi ile birlikte Cyberpunk 2077 oynayayım dedim ve ayarları ultraya çekip, RTX'i sona alıp, DLSS'i ise kaliteye getirdiğimde oyun sabit 120 FPS vermeye başladı. Bu normal mi? İnternetten baktığımda daha düşük FPS'leri gördüm çünkü.

AMD 7800x3D ve RTX 4080 ile 1080P'de path tracing, fg, rr açık ve DLSS kalitede 120-130 arası alabiliyorum ve ekran kartı %90 üzerinde çalışıyor en az 220W ile. Bana da pek mümkün gelmedi.

Evet benim RTX 3070 Ryzen 7 5800x3D ile her şey Ultra+path tracing ayarları Full 40 FPS alıyordum o yüzden konu başlığını görünce DLSS 3.5 kartları arşa çıkardı zannedip konuya girdim.

Hocam adamın attığı ayarlarda zaten rr açık değil düz rtx açmış fakat onun da overdrive ayarı açık değil gördüğüm kadarıyla. Bende 4060ti var ben bu kadar alamıyorum ray tracing overdrive ve ray reconstruction açıkken

RTX 4050'nin bu değerleri görmesi imkansız, haliyle ortada bir iddia varsa senden kanıt istemeleri de normal. Çünkü iddia sahibi kanıt ile mükelleftir. Ben halimden memnunum diyorsun, kimse sana memnun olup olmadığını sormuyor, madem alıyorsun kanıt sunmanı engelleyen ne? Burası trollük yapılacak ya da yalan bilgi sunulacak bir ortam değil. Yanıltıcı ve yalan bilgi, konu kilitlenmeli.

Ekran kartı kaç watt diye soracağım ama yine imkansız gibi dediğin

Neye gülüyorsunuz RT Ultra grafikler ultrada nasıl 120 FPS verebiliyor bu RTX 4050 ha şöyle bir şeyde var benim dediğim değerler şehir içinde en kalabalık yerlerde sen gidip‘te bomboş bir yerde 120 FPS alıyorsan normal.

Diyorum işte bana gülüyorlar.
Hocam çok düşük ihtimal ama bence bir yolu olabilir. Bu performans işleri aşırı karışık bazen hdd'ye kurduğum oyun m2 ssd'ye kurduğumdan 2 kat fazla fps veriyor.

Merhaba, bu son gelen DLSS 3.5 güncellemesi ile birlikte Cyberpunk 2077 oynayayım dedim ve ayarları ultraya çekip, RTX'i sona alıp, DLSS'i ise kaliteye getirdiğimde oyun sabit 120 FPS vermeye başladı. Bu normal mi? İnternetten baktığımda daha düşük FPS'leri gördüm çünkü.
Ne bekliyordunuz? Bence daha düşük olmalıydı.

Hocam mobil ekran kartında böyle bişi olması mümkün değil ekran kaydı alıp yollayın bizde görelim 😂😂

Ne bekliyordunuz? Bence daha düşük olmalıydı.
Bir şey beklemiyordum sadece şaşırdığım için paylaşmak istedim.

Ekran kartı kaç watt diye soracağım ama yine imkansız gibi dediğin
140W

RTX 4050'nin bu değerleri görmesi imkansız, haliyle ortada bir iddia varsa senden kanıt istemeleri de normal. Çünkü iddia sahibi kanıt ile mükelleftir. Ben halimden memnunum diyorsun, kimse sana memnun olup olmadığını sormuyor, madem alıyorsun kanıt sunmanı engelleyen ne? Burası trollük yapılacak ya da yalan bilgi sunulacak bir ortam değil. Yanıltıcı ve yalan bilgi, konu kilitlenmeli.
Yalan değil zaten.

Cahilliğime verin, Path Tracing nedir? İlk kez duydum da. Ray Tracing'in farklı bir versiyonu mu?
Basitçe şöyle:
Ray Tracing kısaca oyunun geliştirme aşamasında manuel olarak belirlenmiş veya algoritma ile belirlenmiş yüzeylerde değişime neden olur. Path Tracing oyundaki neredeyse tam olarak her yüzeyde etkili olur. Ve tabi algoritmaları ve optimizasyonları da farklı, ama sen bir oyuncu olarak bunları düşünmek zorunda olmayacaksın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı