RTX 4060 GPU ile mining yapmak

Mining furyası bitcoin vs türevleri yükseldiğinde olmamışmıydı? bitcoin 16k gördükten sonra baya bir atak yaptı sanırım tekrar 60k ya gidecek olursa bu mining olayı tekrar başlar mı?
Başlar. Elektriğe ve karta ödenen paranın aylık tutarından fazla ödemeye başladığında mining olayı tekrar başlar. Ancak buna çıkar mı, çıkmaz mı, çıkarsa ne zaman çıkarı ben bilmiyorum.

Başlar. Elektriğe ve karta ödenen paranın aylık tutarından fazla ödemeye başladığında mining olayı tekrar başlar. Ancak buna çıkar mı, çıkmaz mı, çıkarsa ne zaman çıkarı ben bilmiyorum.
Şimdi baktım bitcoin 37k olmuş 2022 sonu 2023 başı gibi 16-17k civarındaydı. şimdi bile kar yazmaya başlamıştır belki. 16k ile 37k arasında ciddi bir fark var. kazançlar aynı doğrultuda artmadımı ki?

Şimdi baktım bitcoin 37k olmuş 2022 sonu 2023 başı gibi 16-17k civarındaydı. şimdi bile kar yazmaya başlamıştır belki. 16k ile 37k arasında ciddi bir fark var. kazançlar aynı doğrultuda artmadımı ki?
Yazmıyor. Etherium üzerinden mining yapılmıyor artık. En çok getiren oydu. Diğerleri stabil değiller. Bitcoin'e ekran kartıyla mining yapılmıyor. Bitcoin zıpladığında coin piyasasına ilgi artmıştı o yüzden GPU ile mining yapılabilir coinler vardı piyasada. Etherium ve BTC'nin düşüşüyle bunlarda kayboldular. Var olanlar da stabil değiller ve kazandırmıyorlar. 37k falan BTC için çok bir şey değil düştüğü yeri düşündüğünde.

Yapma derim ben. Uzun zamandır kâr getirmiyor, üzerine laptop ile yapmak istiyorsun. Çekirdek soğutması bile çok iyi olmayan bir cihazla Memory üzerinden işlem yapıp ısındıracaksın. Kartı yorarsın. Laptopu yorarsın. Devasa kasalarda duran kartlara bile ekstra termal pad falan yapılıyor kasten soğutmayı daha iyi hale getirmek için. Elimdeki 3080'in ben değiştirmek zorunda kalmıştım mesela. Orijinal padiyle 100 derecelerin üstüne çıkıyordu bellek sıcaklıkları. Çekirdek altı üstü 60 derece görüyordu ama bellek... Neyse soğutma sıkıntısı olmasa bile yaktığı elektriği ancak karşılıyor. Zarar edersin kısaca.

Hocam ben zarar etmeyi sevenlerdenim siz nasıl yapıldığını anlatabilir misiniz? 3 gündür araştırmadığım kaynak kalmadı düzgünce 0'dan anlatan kimse olmadı.

Hocam ben zarar etmeyi sevenlerdenim siz nasıl yapıldığını anlatabilir misiniz? 3 gündür araştırmadığım kaynak kalmadı düzgünce 0'dan anlatan kimse olmadı.
Nicehash kullan, binance hesabı aç.

Konuyu incele. Yeniden anlatacak enerjim yok işin açığı. Konu Etherium döneminde yazıldı. Nicehash içerisinde farklı coin tipleri de var. Miner konfigore etmek için vaktiyle bir şeyler de yazmışımdir da şuan çok hatırlamıyorum, yalan olmasın.

Piyasada az çok para kazandırabilecek coin araştır kendince, sonra konu aç de ki ben bunu nasıl kazarim. Whattomine gibi sitelerden yararlan bu coin araştırması için.

Yeni konular

Geri
Yukarı