RTX 4060 laptop tavsiyesi

Bütçe
30-40K

swysq

Hectopat
SSD veya HDD modeli
512 Veya 1TB SSD
RTX 4060 ekran kartlı mümkünse 16 ve daha üstü RAM'i olan 40bin TL'yi geçmeyen laptop önerebilir misiniz? Aklımda şu an Victus modelleri var herkes Monster'dan uzak durmamı söylüyor. Kullanım amacı eğitim günlük kullanım ve oyun.

Aklımdaki modeller:

İkisi arasındaki tek fark birinin RAM'inin 32 olması aralarında 3K fiyat farkı var sizce değer mi?

Bunda da Ryzen 7 7480HS yerinee i7 13700 var hangisi daha iyidir? Bilemedim.

Bunlar arasından sizin önerdikleriniz veya burada olmayan önereeceğiniz modeller var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 4060 ekran kartlı mümkünse 16 ve daha üstü RAM'i olan 40bin TL'yi geçmeyen laptop önerebilir misiniz? Aklımda şu an Victus modelleri var herkes Monster'dan uzak durmamı söylüyor. Kullanım amacı eğitim günlük kullanım ve oyun.

Aklımdaki modeller:

İkisi arasındaki tek fark birinin RAM'inin 32 olması aralarında 3K fiyat farkı var sizce değer mi?

Bunda da Ryzen 7 7480HS yerinee i7 13700 var hangisi daha iyidir? Bilemedim.

Bunlar arasından sizin önerdikleriniz veya burada olmayan önereeceğiniz modeller var mı?
i7'li Victus güzel cihazdır, Monster'a bulaşmaya gerek yok.
Şimdi de "macun değiştir" fanboy tipleri çıktı, dikkat etmek gerek.

i7 13700H mı Ryzen 7 7840HS mi aynı özelliklerde Ryzen 7'nin daha iyi olduğunu duydum YouTube'da.
R7 tam güç çalışmaya çalışırken kendini sürekli dizginlemeye çalışıyor. Peak yaparken daha güçlü olsa da sürekli performansta ufak ufak düşmeye başlıyor. O yüzden ben Intel'den yanayım. Kendi cihazımda da Intel versiyon bulamadığım için AMD tercih ettim, pişman değilim ama Intel olsaydı diye de düşünmüyor değilim.

i7 13700H mı Ryzen 7 7840HS mi aynı özelliklerde Ryzen 7'nin daha iyi olduğunu duydum YouTube'da.
13. seri inteller gerçekten iyi ısınıyor. Yani 3 fanlı asus modellerinde bile 13. nesil işlemciler 90 95 dereceleri görebiliyor rahatlıkla.
Ancak victus modellerde kullanılan 7000 serisi amd işlemciler genel olarak 80 derecelerde çalışıyor. İlk başta bende pek anlamlandıramadım ama özellikte victus nezdinde 7000 serisi amd işlemciler hem performanslı hem pil ömrü iyi ve de ısınma konusunda 13. nesil intele göre gözle görülür farkları var.
Tercih sana kalmış ama victus modellerini amd işlemcili 4050-4060 öneririm

13. seri Intel'ler gerçekten iyi ısınıyor. Yani 3 fanlı ASUS modellerinde bile 13. nesil işlemciler 90 95 dereceleri görebiliyor rahatlıkla.
Ancak Victus modellerde kullanılan 7000 serisi AMD işlemciler genel olarak 80 derecelerde çalışıyor. İlk başta bende pek anlamlandıramadım ama özellikte Victus nezdinde 7000 serisi AMD işlemciler hem performanslı hem pil ömrü iyi ve de ısınma konusunda 13. nesil Intel'e göre gözle görülür farkları var.
Tercih sana kalmış ama Victus modellerini AMD işlemcili 4050-4060 öneririm

Hocam herkes başka bir şey söylüyor iyice kafam karıştı sen AMD önermişsin diğer arkadaş Intel önermiş

Geri
Yukarı