Elektronik RTX 4060 & R5 5500 sistem 17.399TL

Gerekli değil diyenler cahil cahil konuşmuş. Sistemi test eden youtube kanalları başta olmak üzere sistemi satan sayfa bile ''sıvı soğutucu alın'' diyor. İnternetten stock soğutucu ile çalışan işlemcinin performansına, sıcaklık değerlerine bakabilirsiniz. Buradaki insanlar 30 fps ye bile ''oyun oynuyorum'' diyen kitle. Yani fps isityorsanız, güç istiyorsanız, sıcaklığın normal olmasını istiyorsanız kesinlikle gerek var.
İşlemcinin kendisi bende var. Ve sıvı soğutucuya gerek yok. 65-70c arası stabil çalışıyor. Sen cahil cahil konuşuyorsun.

Gençler, eğer ortalama 70 75 dereceyi normal bir değer olarak kabul ediyorsanız ek işlemci soğutucu almanıza gerek yok. Kendimden örnek vereyim; aldığım ürünü %100 kulallanmak, %100 verim almak, %100 performans göstermesini isterim. Eğer ki ek soğutucu alırsanız;
1- 70 75 derece sıcaklık 55 60'lara kadar çok rahat iner
2- sıcaklığın 55 60'lara kadar inmesi işlemcinin ömrünü uzatır
3- ben gibi FPS istiyorsanız Overclock atıp aynı derecelerde daha yüksek FPS alırsınız
4- yarın bir gün işlemci yükseltmek istediğinizde gene aldığınız soğutucu iş görür.

Ama ek soğutucu almazsanız, 65 70 derecelerde oyun oynarsınız, gözünüz hep sıcaklık değerlerinde olur. Karar tamamen sizin. Bu arada kasa dandik; kasanın hava akışı berbat ve SSD de birazcık kötü. Yukarıda bir arkadaşımızın dediği gibi çok güzel bir kapitalist ürün olmuş. Bu fiyata daha güzellerini bulabilirsiniz haberiniz olsun. Şimdiden herkese iyi oyunlar.

Gençler, eğer ortalama 70 75 dereceyi normal bir değer olarak kabul ediyorsanız ek işlemci soğutucu almanıza gerek yok. Kendimden örnek vereyim; aldığım ürünü %100 kulallanmak, %100 verim almak, %100 performans göstermesini isterim. Eğer ki ek soğutucu alırsanız;
1- 70 75 derece sıcaklık 55 60'lara kadar çok rahat iner.
2- sıcaklığın 55 60'lara kadar inmesi işlemcinin ömrünü uzatır.
3- ben gibi FPS istiyorsanız overclock atıp aynı derecelerde daha yüksek FPS alırsınız.
4- yarın bir gün işlemci yükseltmek istediğinizde gene aldığınız soğutucu iş görür.

Ama ek soğutucu almazsanız, 65 70 derecelerde oyun oynarsınız, gözünüz hep sıcaklık değerlerinde olur. Karar tamamen sizin. Bu arada kasa dandik; kasanın hava akışı berbat ve SSD de birazcık kötü. Yukarıda bir arkadaşımızın dediği gibi çok güzel bir kapitalist ürün olmuş. Bu fiyata daha güzellerini bulabilirsiniz haberiniz olsun. Şimdiden herkese iyi oyunlar.

65 70 derecenin neresi kötü? Gayet iyi sıcaklıklar hangi evrende yaşıyorsunuz?

65 70 derecenin neresi kötü? Gayet iyi sıcaklıklar hangi evrende yaşıyorsunuz?
Ben kötü demedim birader, bana göre yüksek dedim. Okuması yazması olmayan bir insan bana hangi evrende yaşadığımı mı soruyor?

Ben kötü demedim birader, bana göre yüksek dedim. Okuması yazması olmayan bir insan bana hangi evrende yaşadığımı mı soruyor?

Bana göre yüksek dediğiniz bir yer göremedim ve yazdığınızı okuyabiliyorsam okuma yazmam vardır. Bunu anlayamayan biri bana okuma yazman var mı diye mi soruyor?

Bana göre yüksek dediğiniz bir yer göremedim ve yazdığınızı okuyabiliyorsam okuma yazmam vardır. Bunu anlayamayan biri bana okuma yazman var mı diye mi soruyor?
''Bana göre yüksek'' dediğimi zaten cümle içinde ''cümlede anlam'' konusu ile anlayacaksın. Adını, soyadını, yaşını, adresini ve iletişim bilgilerini ver senin ilkokul masraflarını ben karşılarım kardeşim

"Bana göre yüksek" dediğimi zaten cümle içinde "cümlede anlam" konusu ile anlayacaksın. Adını, soyadını, yaşını, adresini ve iletişim bilgilerini ver senin ilkokul masraflarını ben karşılarım kardeşim.

Gözümden kaçmış kusura bakmayın. Neden aşağılamaya çalışıyorsun? Harbiden soruyorum ne diye laf atıyorsun? Böyle iletişim kuruyorsun kaile alınacak biri değil gibisin iyi sosylaller.

"Bana göre yüksek" dediğimi zaten cümle içinde "cümlede anlam" konusu ile anlayacaksın. Adını, soyadını, yaşını, adresini ve iletişim bilgilerini ver senin ilkokul masraflarını ben karşılarım kardeşim

70 derecede hangi işlemci frekans kısıyorda performansı düşüyormuş? 13900K her türlü 100 dereceyi vuruyor sıvı nitrojen mi takalım sisteme? Kullanılmaz mı şimdi o işlemci? Ne kadar saçma bir düşünce yapısı. 55 derece çalışsada 75 derece çalışsada ömründen azalmayacak. Saçma sapan bilgi vermeyin.

Yemin ediyorum bu forumlardaki veletlerin okuması ve yazması yok. Ben sıcaklık 70 derece olunca fps düşü olur mu dedim? Olm siz şaka mısınız?

'''
3- ben gibi FPS istiyorsanız Overclock atıp aynı derecelerde daha yüksek FPS alırsınız

Ama ek soğutucu almazsanız, 65 70 derecelerde oyun oynarsınız, gözünüz hep sıcaklık değerlerinde olur. Karar tamamen sizin. Bu arada kasa dandik; kasanın hava akışı berbat ve SSD de birazcık kötü. Yukarıda bir arkadaşımızın dediği gibi çok güzel bir kapitalist ürün olmuş. Bu fiyata daha güzellerini bulabilirsiniz haberiniz olsun. Şimdiden herkese iyi oyunlar.'''

Allah kitap aşkına bana birisi bu mesajımda '' sıcaklık 70 derece olduğu için fps düşüşü yaşarsınız '' yazdığım yeri göstersin yoksa kafayı yicem

Üslubunu düzelt öncelikle. Her konunda aynı üslubunla konuşuyorsun. 120lik sıvı soğutma almışsın zaten zamanında bir gram araştırma yapman yok, bilgin yok burada laf kalabalığı yapma. Ekstra sıvı soğutmaya para verileceğine işlemci yükseltip daha yüksek performans alır. 70 75 derece NORMAL bir değer.

70 derecede hangi işlemci frekans kısıyorda performansı düşüyormuş? 13900K her türlü 100 dereceyi vuruyor sıvı nitrojen mi takalım sisteme? Kullanılmaz mı şimdi o işlemci? Ne kadar saçma bir düşünce yapısı. 55 derece çalışsada 75 derece çalışsada ömründen azalmayacak. Saçma sapan bilgi vermeyin.

"Gençler, eğer ortalama 70 75 dereceyi normal bir değer olarak kabul ediyorsanız ek işlemci soğutucu almanıza gerek yok. Kendimden örnek vereyim; aldığım ürünü %100 kulallanmak, %100 verim almak, %100 performans göstermesini isterim. Eğer ki ek soğutucu alırsanız;

Ama ek soğutucu almazsanız, 65 70 derecelerde oyun oynarsınız, gözünüz hep sıcaklık değerlerinde olur. Karar tamamen sizin. Bu arada kasa dandik; kasanın hava akışı berbat ve SSD de birazcık kötü. Yukarıda bir arkadaşımızın dediği gibi çok güzel bir kapitalist ürün olmuş. Bu fiyata daha güzellerini bulabilirsiniz haberiniz olsun. Şimdiden herkese iyi oyunlar.''

70 derecede hangi işlemci frekans kısıyorda performansı düşüyormuş? 13900k her türlü 100 dereceyi vuruyor sıvı nitrojen mi takalım sisteme? Kullanılmaz mı şimdi o işlemci? Ne kadar saçma bir düşünce yapısı. 55 derece çalışsada 75 derece çalışsada ömründen azalmayacak. Saçma sapan bilgi vermeyin.

Adam frekans kısıyor yazmamış yazısında.

Geri
Yukarı