RTX 4060 sistem donuyor

gokturk1082

Femtopat
Daha fazla  
RAM
3200
SSD veya HDD modeli
500gb
Ekran kartı
Rtx4060
Anakart
Gigabyt h610m k
İşlemci
İ3 13100f
PCyi yeni aldım 5 gün oldu stres testlerine soktum güncellemerini yaptım hiç bir sorun çıkmadı. Ama oyun oynarken çok kısa süren 1 saniyenin altında donma yapıyor. Alttabda video dinlerken takılmalar oluyor bazen 3-4 saniye sürüyor ama oyun son derece akıcı o anda. Video takılmalarında ses robotikleşebiliyor. Ama performans olarak pc de bir sorun yok anlamadım yani. Yardımcı olur musunuz?
Not: Prime95 ve Fulmarkı aynı anda yaparken ram kullanımı 30 dk sonra %50 %60 a düşüyor.
Bide pcnin ledlerini kontrol etme tuşunu anakarta bağlamamışkardı bağlamayı denedim beceremedim. Ya da yok zaten uygun yeri. Yanlış yere taktım pcde 2 kere aç kapa yaptı kapattım hemen söktüm. Led kontrol tuşu olmadan kullanıyorum.
13100f rtx4060 ddr4 3200 512gbssd

Son düzenleme:
Video izlerken görev yöneticisinde işlemler sekmesinin fotoğrafını atar mısın? Arka planda işlemci kullanan başka bir uygulama olabilir. Bir de 500gb depolama SSD mi yoksa HDD mi? SSD ise modeli nedir?

PC oyun oynarken çok kısa 1 sanidende kısa donuyor. Altta video izlerken bazen video donuyor ve 3-4 saniye takılıyor seste robotikleşme oluyor virüs programım işlemciye çok yük bindiğini söylüyor PC daha 5 günlük.
PC= 13100F, RTX4060, DDR4.
Bu arada stres testi yaptım 4 saat kadar bir sorun çıkmadı sadece RAM'lar ilk 30 dakikadan sonra %50 60 kullanıma düşüyor. İşlemci ekran kartı sıcaklıklarım stabil işlemci 75 80 ekran kartı 65 70.

SSD marka model? Tabii SSD iyse eğer.

Video izlerken görev yöneticisinde işlemler sekmesinin fotoğrafını atar mısın? Arka planda işlemci kullanan başka bir uygulama olabilir. Bir de 500gb depolama SSD mi yoksa HDD mi? SSD ise modeli nedir?
kioxia exceria 500gb nvme m.2 ssd (1700mb okuma / 1600mb yazma)

kioxia exceria 500gb nvme m.2 ssd (1700mb okuma / 1600mb yazma)

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-20 234757.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-20 234757.png
    120,5 KB · Görüntüleme: 12
lolde yaşandı şuan 20 dkdır lol oynuyorum alltan video açmadım sadece forumlara bakıyorum bi sorun yok takılma olmadı bu arada ekranım 4k120hz philpls tv ondan olabilir mi acaba?
LOL o kadar berbat bir optimizasyona sahip ki donma yaşandığında sistemde kesin sorun var diyemiyorum. Başka hangi oyunlarda yaşanıyor bu donma sorunu.

LOL o kadar berbat bir optimizasyona sahip ki donma yaşandığında sistemde kesin sorun var diyemiyorum. Başka hangi oyunlarda yaşanıyor bu donma sorunu.
Şimdi ben bu sistemi iracing ve forza için topladım (özetlen simracing için monitörümde yok salonda tvin yanınfa tvye bağlı) bunlarda herhangi bi sorun yok ama apex ve lol oynarken sorun oluyor.

Geri
Yukarı