RTX 4060 Ti ekran kartında "kod 43" hatası nasıl geçer?

Hocam şu an cidden ağlamak üzereyim. Hayatımda ilk kez bu kadar para biriktirip bir sistem aldım. Böyle olacağını hiç düşünememiştim.

Nasıl bir hata ile nanay olur kart?

Sizden kaynaklı bir şey olduğunu düşünmüyorum ama kartınız bozuk sıfır yolladıklarında emin misiniz kartınızı iade edip yenisiyle değişim isteyin ya da paranızı geri isteyin kartınız bozuk.

Nasıl bir hata ile nanay olur kart?

Sokete yerleştirirken bir sorun olmuş olabilir. Güç kablolarıyla alakalı bir sorun vardır ondan olabilir. Kötü OC yapılmıştır ondan olabilir. Sebep çok. Fakat yine de Gaming Gen'e sistemi gönderin. Ekran kartımda sorun var aldığımdan beridir düzeltemedim deyin. Ayak yapın biraz. Bir şeyler yaparlar. Belkide kritik bir sorun yoktur garantide değişimini yaparlar.

Kendinizi can sıkacak noktaya getirmeyin. OC falan yapmadıysanız zaten değişim yaparlar. Siz bir şeyleri kurcaladınız mı?

Sakin ol garantisi var.

Hocam sistemi cuma günü aldım, kurdu ama kullanmadım bile, işim olduğundan dolayı bugün açmak nasip oldu. Açtığımda da bu sorunla karşılaştım şu an cidden berbat hissediyorum. İade etmek kolay olur mu?

Kendinizi can sıkacak noktaya getirmeyin. OC falan yapmadıysanız zaten değişim yaparlar. Siz bir şeyleri kurcaladınız mı?

Hiçbir şey kurcalamadım hocam. OC nasıl yapılır onu bile bilmiyorum. Dediğim gibi sistemi daha bugün açtım.

Hocam sistemi cuma günü aldım, kurdu ama kullanmadım bile, işim olduğundan dolayı bugün açmak nasip oldu. Açtığımda da bu sorunla karşılaştım şu an cidden berbat hissediyorum. İade etmek kolay olur mu?
ya pek uğraştırmazlar diye düşünüyorum ama bellide olmaz en kısa sürede siz iletişime geçin sistemide yollayın

Hiçbir şey kurcalamadım hocam. OC nasıl yapılır onu bile bilmiyorum. Dediğim gibi sistemi daha bugün açtım.

O zaman dert etmeyin üretim hatalı gelmiş size. Değişim yaparlar.

Ya pek uğraştırmazlar diye düşünüyorum ama bellide olmaz en kısa sürede siz iletişime geçin sistemide yollayın

O zaman dert etmeyin üretim hatalı gelmiş size. Değişim yaparlar.

Destekle iletişime geçmeyi deneyeceğim hocam o zaman. Çok büyük bir hevesle almıştım sistemi.

Destek saat 18'e kadar çalışıyormuş yarın konuşacağım. Bu hatanın yazılımsal olma şansı var mı?

Destekle iletişime geçmeyi deneyeceğim hocam o zaman. Çok büyük bir hevesle almıştım sistemi.

Hiç yaşanmamış olay değil. Daha önceden de denk geldim. Gaming gen firması nasıl bir yol izliyor bilmiyorum ama hiç sorun yaşayanı görmedim böyle durumda olanlarda.

RX 6650 XT ekran kartimin surucusu bozulmustu, AMD uygulamasi yuklu ama acamiyordum. Surucu yuklemeyi denedigimde donanim arizasi tespit ettik diyordu kurulum programi. Aygit yoneticisinde dogru calismiyor tarzi bir sey ve yaninda kod 43 yaziyordu sizin gibi, belki bir ihtimal deyip DDU ile surucu silmeyi denedim ve tekrardan kurdum, duzgun sekilde kuruldu su an kartim sorunsuz calisiyor. Sizde deneyebilirsiniz. Kod 43 yerine baska bir kodda olabilir ama 43 diye hatirliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı