RTX 4060 Ti vs RX 7700 XT

Ben 4060 Ti'ı sıfır, 4070'i ikinci el almıştım sanıyorum hangisiyle kafamın daha rahat olduğunu söylememe gerek yok. Ben Sahibinden.com'dan Param Güvende ile almıştım.

5600 bir tık darboğaz yapıyor ama performansın rekabetçiler dışına hep daha yüksek. Kendin kıyasla farkı, ikisi de benim testim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4070 darboğaz yapsa bile 4060 Ti'a göre yine daha iyi performans sergiliyor. Düzgün bir 4070 bulamazsam eğer 4060 Ti'a yönelirim artık.

Bir sorum daha olacak hocam. GALAX GeForce RTX 4060 Ti EX 1-Click OC 8GB GDDR6 128 Bit DLSS 3 Ekran Kartı (46ISL8MD8AEX) - 2 Yıl Birebir Değişim Garantili bu model nasıl eğer 4070 bulamazsam alacağım 4060 için aklımda bir model olsun.

4070 darboğaz yapsa bile 4060 Ti'a göre yine daha iyi performans sergiliyor. Düzgün bir 4070 bulamazsam eğer 4060 Ti'a yönelirim artık.

Bir sorum daha olacak hocam. GALAX GeForce RTX 4060 Ti EX 1-Click OC 8GB GDDR6 128 Bit DLSS 3 Ekran Kartı (46ISL8MD8AEX) - 2 Yıl Birebir Değişim Garantili bu model nasıl eğer 4070 bulamazsam alacağım 4060 için aklımda bir model olsun.

Fazlasıyla yeter. 4070 önerme sebebim işte 4060-4060 Ti ve 4070-4070 Ti arasındaki farkın daha büyüğü 4060 Ti-4070 arasında bulunuyor.

4060 Ti gibi bir karta 128 Bit yakışmıyor. 4070 192 Bit ile çok rahat.

Arkadaşlar merhaba. Yeni bir ekran kartı alacağım. 4070 almayı düşündüm fakat bütçem el vermediği için geri 4060 Ti'a yöneldim. 8 GB yerine uzun süre götürmesi amacıyla 16 GB olanına karar verdim. Yaptığım incelemelerden sonra 8 GB ve 16 GB olan modelleri arasında performans farkı yokmuş. O yüzden de RX 7700 XT ile 4060 Ti 8 GB modeli arasında kaldım. Genel olarak oyun amaçlı kullanacağım. Render vs işim olmayacak. Kartı 1080P'de kullanacağım. İşlemci olarak da R5 5600 kullanmaktayım. Sizce RX 7700 XT mi almalıyım yoksa RTX 4060 Ti 8 GB mı?

Ayrıca bir sorum daha olacak. RX 7700 XT 750W PSU istiyor. Ben Aerocool KCAS 600W 80Plus Bronze PSU kullanıyorum. Kullandığım PSU yeterli olur mu? Yoksa PSU değiştirmem gerekiyor mu?

Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Hocam diğer yorumlara bakmadan alın bence kart sorunsuz çalışıyor AMD'nin en büyük sorunu olan WattMan hatası NVIDIA kartlardada var ve WattMan hatası ekran kartı hatası değil RAM'lerle alakalı bir durum MHz değiştirdiğinizde düzeliyot bende RX 6700XT var WattMan hatası 1 kere aldım MHz değiştirince düzeliyor bir de DLSS'le FSR konusuna gelirsek görüntü kalitesi bayağı düşüyor fpstede çok az fark var ikisini de test etmiş biri olarak ikisi de çöp teknolojiler ama NVIDIA'yı reflex broadcast gibi teknolojiler için kullanabilirsiniz.

Hocam diğer yorumlara bakmadan alın bence kart sorunsuz çalışıyor AMD'nin en büyük sorunu olan WattMan hatası NVIDIA kartlardada var ve WattMan hatası ekran kartı hatası değil RAM'lerle alakalı bir durum MHz değiştirdiğinizde düzeliyot bende RX 6700XT var WattMan hatası 1 kere aldım MHz değiştirince düzeliyor bir de DLSS'le FSR konusuna gelirsek görüntü kalitesi bayağı düşüyor fpstede çok az fark var ikisini de test etmiş biri olarak ikisi de çöp teknolojiler ama NVIDIA'yı reflex broadcast gibi teknolojiler için kullanabilirsiniz.

AMD kullanıyorum bende şu an zaten. RX 6700 var. Bu zamana kadar hiç WattMan almadım. Sadece cw var o kadar. Ama kullandığım işlemciye göre büyük kalıyor ve darboğaz yapar.

Fazlasıyla yeter. 4070 önerme sebebim işte 4060-4060 Ti ve 4070-4070 Ti arasındaki farkın daha büyüğü 4060 TI-4070 arasında bulunuyor.

4060 Ti gibi bir karta 128 bit yakışmıyor. 4070 192 bit ile çok rahat.

Anladım hocam teşekkür ederim. Galax malzeme kalitesi olarak biraz kalitesiz gözüküyor. Biraz daha verip acaba Colorful iGame mi alsam diye düşünüyorum.

Anladım hocam teşekkür ederim. Galax malzeme kalitesi olarak biraz kalitesiz gözüküyor. Biraz daha verip acaba Colorful iGame mi alsam diye düşünüyorum.

Bütçeyi oralara çıkarma 18K'ya ikinci el 4070 varken. İki kartın arasındaki donanımsal farkların TL karşılığı en az 5K bugün.

@honour07 adlı şahsı ciddiye almayınız kendisi forumun sevilmeyen kişilerindendir millete yanlış yanlış cevaplar verip kandirmaya calisir kendisine karşi gelenede butun mesajlarına dislike atar raporlarsanız sevinirim.

Geri
Yukarı