RTX 4060'lı sistemde FPS 110'dan durduk yere 20-30'a kadar düşüyor

Zerolite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dostlar selam, RTX 4060 ekran kartına yeni geçtim. İlk başlarda bir şey yoktu ancak DLSS 3.0'ı aktifleştirmek için donanım hızlandırmalı GPU ayarını açtım aşağıdaki; ondan sonra Spider-Man'de 110 FPS'den hiçbir ekstra bir şey yokken 30 FPS'e vs düşüyor. Anlamadığım bir şey. %100 ekran kartı kullanımı vs oluyor.

1703186707818.png

RTX 4060.

R5 3600 4.2GHz sabit frekans.

2x8 3000MHz.

B450 mk.

Direkt ekran kartını yolladım hiçbir sorun yok denildi ayrıyeten değişimde yapıldı yeni gelen karttada bu oldu.

Demek ki kart kaynaklı değil, teşekkürler içimi rahatlattığınız için hocam. Ben yarın eve gelince birkaç çözüm deneyeceğim eğer başarabilirsem sizi de bilgilendiririm.

Demek ki kart kaynaklı değil, teşekkürler içimi rahatlattığınız için hocam. Ben yarın eve gelince birkaç çözüm deneyeceğim eğer başarabilirsem sizi de bilgilendiririm.

Hocam ekran kartımızda bir arıza olsa stress testinde diğer oyunlarda illaki bir yerde patlar zaten.
Bu oyunun uyuzluğu ki bende ayrıyeten cp 2077'de oluyordu.

CP77 denemedim, ama deneyeceğim.

Dediğim gibi çok kafaya takacak bir şey olduğunu düşünmüyorum, 25 saat dy 2 oynadım RTX Ultra fg açık şekilde hiçbir problem olmadı, 4 5 gündür finals Ultra RTX oynuyorum hiçbir problem yok, Alan Wake 2 oynuyorum yarısındayım hiçbir problem yok, LoL Valorant vs zaten saymama gerek yok bir problem yaşamadım.
Bir kez Witcher 3'te böyle bir krize girdi ve bunun sebebinin artık sürekli grafik ayarları ile oynamaya bağlıyorum.

Dediğim gibi çok kafaya takacak bir şey olduğunu düşünmüyorum, 25 saat dy 2 oynadım RTX Ultra fg açık şekilde hiçbir problem olmadı, 4 5 gündür finals Ultra RTX oynuyorum hiçbir problem yok, Alan Wake 2 oynuyorum yarısındayım hiçbir problem yok, LoL Valorant vs zaten saymama gerek yok bir problem yaşamadım.
Bir kez Witcher 3'te böyle bir krize girdi ve bunun sebebinin artık sürekli grafik ayarları ile oynamaya bağlıyorum.

Hocam kafaya takıyorum çünkü oynamak istediğim oyunu oynatmıyor, FPS 6-10 saniye o civarda takılıyor kalıyor.

Ben silip bıraktım bile oyunu dayanamadım...
Çok uğraştım çünkü yok olmuyor.

Hocam şimdi grafikleri tekrar yükseğe çektim sorun ortadan kalktı, ancak geçen postlarımda olan şey bu sefer oyunlarda olmaya başladı.

Ekranda siyahımsı bir şeyler çıkıyor ara sahne bitiminde veya başlangıcında falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı