RTX 4070 450W PSU ile çalışır mı?

Hocam en az 600/650w bir psu tercih ediniz
@kino hocamın bir kaç mesajını okumuştum. 550W ile 4070 çalıştırabiliyor.

RTX 4070 bu videoda 200w'a kadar çıkıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çalışabilir ancak risk almaya gerek var mı? Kartı zorlayacak bir oyunda PC'nin anlık kapanması gibi sorunlar yaşaman çok olası. Ortalama bir 650w psu zaten çok pahalı değil.

Eğer sonrasında 4k geçme düşünceniz varsa 4060ti'ın 8gb modelinden kesinlikle uzak durun, 4070'in 12gb'ı çok daha iyi olur. Tabii yeni çıkacak oyunları da 4k oynayım derseniz o da pek uzun ömürlü olmaz.

@kino hocamın birkaç mesajını okumuştum. 550W ile 4070 çalıştırabiliyor.

RTX 4070 bu videoda 200W'a kadar çıkıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben riske etmezdim. Siz bilirsiniz yine de böyle bir kartta PSU'ya dikkat etmek gerekir. İtibardan kaçınmayın:)

Ben riske etmezdim. Siz bilirsiniz yine de böyle bir kartta PSU'ya dikkat etmek gerekir. İtibardan kaçınmayın:)
Hocam bunun itibarla alakası yok. Eldeki malzeme yetecekse neden fazlasını alalım. Uzun vadede işlemci ve anakart değiştirmeyi düşünmüyorum. Sistemi tamamen güncellemek gibi bir amacım yok. CV450 yeterince korumaya sahip bir psu. Kalitesiz değil.

Hocam bunun itibarla alakası yok. Eldeki malzeme yetecekse neden fazlasını alalım. Uzun vadede işlemci ve anakart değiştirmeyi düşünmüyorum. Sistemi tamamen güncellemek gibi bir amacım yok. CV450 yeterince korumaya sahip bir psu. Kalitesiz değil.
PSU'nuz, PSU tier listte "sadece APU sistemlerde kullanın" şeklinde gözüküyor. Sizi sıkıntısız bir biçimde şimdiye kadar götürmüş, ben de PSU konusunda uzman değilim ancak bir karta 15-20k para verecekseniz en kötü C ya da B tier bir PSU alın derim.

Çalışabilir ancak risk almaya gerek var mı? Kartı zorlayacak bir oyunda PC'nin anlık kapanması gibi sorunlar yaşaman çok olası. Ortalama bir 650w psu zaten çok pahalı değil.

Eğer sonrasında 4k geçme düşünceniz varsa 4060ti'ın 8gb modelinden kesinlikle uzak durun, 4070'in 12gb'ı çok daha iyi olur. Tabii yeni çıkacak oyunları da 4k oynayım derseniz o da pek uzun ömürlü olmaz.
4K düşünmüyorum. 21:9 3440x1440 çözünürlükte kullanacağım. Sadece ilk başta kısa süreliğine 1080p'de kullanmayı düşünüyorum.

bu videoda 5760x1080 çözünürlükte 3070 gayet tatmin edici bir performans veriyor. 4060 Ti ile 3070'in yakın kartlar olduğunu düşünürsek 3440x1440 çözünürlükte 4060 Ti yeterli olur mu? Sistemi tamamen F1, ACC, Iracing, Asetto Corsa için güncelliyorum.
Galax 1-Click OC 2X RTX4070 47NOM7MD8DDF 192 Bit GDDR6X 12 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Arada 7000 lira fiyat farkı ve 4070 için ekstra PSU almam gerektiği de düşünülürse 4060 Ti doğru bir seçim olur mu?

Son düzenleme:
İnsanları cidden anlamıyorum, 20 bin liralık ekran kartı alıyor ama 500 liralık PSU kullanmaya kalkıyor. :D
Hocam burada en az fiyata en yüksek verimi almaya çalışıyorum. Üstteki mesajın tamamını okursanız iki kart arasında kaldığımı ve hangi kriterlerde kart seçmeye çalıştığımı daha iyi anlarsınız diye düşünüyorum.

Umarım donanımına zarar vermezsin iyi günler sana.
4060 Ti ile rahat bir şekilde çalışacaktır. Ne gibi zarar verebilir? Teşekkür ederim, iyi günler.

Pcpartpicker üzerinden sistemimi yazdığım zaman RTX 4070 ile 359 W,
RTX 4060 Ti ile 324W geliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı