RTX 4070 sistemde Red Dead Redemption 2 grafik ayarları nasıl olmalı?

FRAGX

Hectopat
Arkadaşlar RTX 4070 ve Ryzen 5 5600 sisteme sahibim, RDR2 için düzgün ayarı bir türlü bulamadım. Bazen çok bulanık, bazen ise çok kasıyor oyunu hem güzel gözüktürecek hem de kasmayacak bir ayar öneriniz var mıdır?

Arkadaşlar RTX 4070 ve Ryzen 5 5600 sisteme sahibim, RDR2 için düzgün ayarı bir türlü bulamadım. Bazen çok bulanık, bazen ise çok kasıyor oyunu hem güzel gözüktürecek hem de kasmayacak bir ayar öneriniz var mıdır?

Benim laptopta 4070 var 2K Ultra ayarlarda 60 80 arası FPS ile bitirdim oyunu DLSS açmadan masaüstü 4070 hayli hayli açar bence.

Işık ve su ile alakalı tüm ayarları Low yapın veya kapatın. MSAA kapalı olsun. Parallax occlusion mapping ayarını Low yapın.

Asinotropic filtering 8X'de durabilir fakat 2K veya 4K çözünürlükte oynuyorsanız 4X yapın.

Resolution scale ayarını kapalı yapın tam olarak 1X oluyor. 1.250X ayarını da yapabilirsin ama uzaklar daha net olur.

Bunları yaptıktan sonra rahatça oynayabilmen lazım. Tüm yazdıklarımı yapıp yavaş yavaş su grafiklerini ortaya çekebilirsin aşırı düşüş olmuyorsa.

Yazmayı unutmuşum yukarıdakiler hariç hepsi ultra.

Işık ve su ile alakalı tüm ayarları Low yapın veya kapatın. MSAA kapalı olsun. Parallax occlusion mapping ayarını Low yapın.

Asinotropic filtering 8X'de durabilir fakat 2K veya 4K çözünürlükte oynuyorsanız 4X yapın.

Resolution scale ayarını kapalı yapın tam olarak 1X oluyor. 1.250X ayarını da yapabilirsin ama uzaklar daha net olur.

Bunları yaptıktan sonra rahatça oynayabilmen lazım. Tüm yazdıklarımı yapıp yavaş yavaş su grafiklerini ortaya çekebilirsin aşırı düşüş olmuyorsa.

Yazmayı unutmuşum yukarıdakiler hariç hepsi ultra.
Buna ek olarak en aşağıda tree tessellation ayarı var kapalı kalması çok daha iyi.

1700933513603.png

Bu ayarları uyguladım, deneyip bilgilendireceğim.

Oyun ilk halinden daha iyi, fakat daha iyi olabilir gibi duruyor.

Eki Görüntüle 2030616

Bu ayarları uyguladım, deneyip bilgilendireceğim.

Ben en iyi sonucu arkadaşın attığı videodan aldım, ardından bazı low ayarları high yapıp ne kadar fark oluyor diye tek tek denedim.

Örneğin 1 ayar 1 high low arası 2-3 FPS fark ediyorsa high kalsın 10-15 FPS fark ediyorsa low kalsın gibisinden. Bazı ayarlar sadece FPS düşürsün diye konulmuş.

Oyun ilk halinden daha iyi, fakat daha iyi olabilir gibi duruyor.
Daha iyi yapabilmenin tek yolu scale arttırmak, 1.5X öneririm.

Ben en iyi sonucu arkadaşın attığı videodan aldım, ardından bazı Low ayarları high yapıp ne kadar fark oluyor diye tek tek denedim.

Örneğin 1 ayar 1 high Low arası 2-3 FPS fark ediyorsa high kalsın 10-15 FPS fark ediyorsa Low kalsın gibisinden. Bazı ayarlar sadece FPS düşürsün diye konulmuş.

Daha iyi yapabilmenin tek yolu scale arttırmak, 1.5X öneririm.

Hocam ben o videodaki ayarları uyguladığım zaman ayarları kaydetmiyor, ve oyun ekrana sığmıyor ne yapabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı