RTX 4070 Ti Ryzen 5 7600X sistemde EA FC 24 oynarken FPS düşüyor

Leon Kennedy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Geçtiğimiz hafta PlayStation 5 bozulduğu için konsol geri gelene kadar bilgisayarda EA FC 24'e devam etme kararı aldım. Tam anlamıyla stabil bir performans alamıyorum. 2 gündür kare atlaya atlaya ilerliyor, 144Hz yenileme hızı, 120 FPS limit veya limitsiz, dikey senkronizasyon açık ve kapalı, bütün ayarları denedim. Ara sahne geçişlerinde 2 saniyeliğine kasıyor, mağaza bölümüne geçerken yükleme ekranı 20-30 saniye sürüyor, oyunu açarken bile 1 dakika bekliyorum. 2 yıl öncesinde eski bilgisayarımda GTX 970 ve i7 4770K ile oynarken bile böyle olmuyordu. M.2 SSD'den kaynaklı olabileceğini düşündüm.

Sistemim şu şekilde;

ASUS TUF A620M Plus.
PNY RTX 4070 Ti.
G.Skill Trident Z 32 GB CL32 6000 MHz.
AMD Ryzen 5 7600X.

Merhaba. Bu sistemi kendiniz mi topladınız yoksa hazır kasa mı aldınız ? Anakart chipset hiç uygun değil. İşlemci frekansınız oyunlarda ki değerleri nedir ? Ekran kartı PCI-E 5.0 ama anakartınız bunu desteklemiyor. Dolasıyla ne işlemcinin, ne ekran kartının, ne de kullandığınız USB cihazları olması gerektiği gibi potansiyeli ortaya koyamıyor.

Merhaba. Bu sistemi kendiniz mi topladınız yoksa hazır kasa mı aldınız ? Anakart chipset hiç uygun değil. İşlemci frekansınız oyunlarda ki değerleri nedir ? Ekran kartı PCI-E 5.0 ama anakartınız bunu desteklemiyor. Dolasıyla ne işlemcinin, ne ekran kartının, ne de kullandığınız USB cihazları olması gerektiği gibi potansiyeli ortaya koyamıyor.
Sistemi kendim topladım, anakart olarak minimum B650 düşünüyordum fakat sabırsız davranıp birkaç gün beklememek için A620M Plus aldım, birkaç ay içerisinde değiştiririm diye düşünmüştüm. Anakart'ın bu sistem için yetersiz olduğunun farkındaydım fakat bu denli etkileyeceğini düşünmemiştim. İşlemci değerlerim, potansiyelinin verebildiğini hemen hemen veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı