RTX 4070 Ti stres testinde görüntü gidip geliyor

sekect

Kilopat
Herkese merhaba, sistemimdeki parçaları değiştirdim. Ryzen 5700X ve ASUS TUF RTX 4070 Ti olarak. PSU ise MSI A1000G. OCCT stress testi yaptığımda ekran gidip gelmeye başladı, FurMark yaptığımda da aynı şekilde. sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Herkese merhaba, sistemimdeki parçaları değiştirdim. Ryzen 5700X ve ASUS TUF RTX 4070 Ti olarak. PSU ise MSI A1000G. OCCT stress testi yaptığımda ekran gidip gelmeye başladı, FurMark yaptığımda da aynı şekilde. sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
minik bir uv yapmak isteyebilirsin ya da garantiye gidersin.

uv ne oluyor

bakamadım açıkcası, ekran git-gel olunca programı kapattım hemen.

PSU'ya bağladığım kablolar 2 farklı PCIe kablosu onlarla alakalı olabilir mi ?
undervolting.

Bu arada psu'dan gelen kablolar bir kablo olmasın. 8+8+8 ise 3 farklı psudan çıkan kablo kullan. Güç yetmiyordur gpu'ya. Undervolt yaparsan kullanırsın. Kaç w psu ve modeli ne?

Vallahi masaüstünde bilmiyorum da laptopta FurMark testi yapinca benim de görüntü gidip geliyordu monitörde. HDMI kablosunu değiştirince düzelmisti.

undervolting.

Bu arada psu'dan gelen kablolar bir kablo olmasın. 8+8+8 ise 3 farklı psudan çıkan kablo kullan. Güç yetmiyordur gpu'ya. Undervolt yaparsan kullanırsın. Kaç w psu ve modeli ne?
MSI A1000G 1000W her türlü yeter, dediğiniz gibi 2 tane yer var ekran kartı aparatında, ikisine de farklı kablo taktım aynı uzantıda değiller.

AC Valhalla yükleyip oyuna girdim 60 dereceyi geçmiyor kart 2k'da. 15 dakika oynadım %85 lerde kullanıyordu bir sıkıntı olmadı.

Sıcaklığı at ve ekran kartına bağladığın PCIe kabloyu at.

Beyler sanırım psu da temassızlık ya da bir girişinde problem var. Yerini değiştirdikten sonra düzeldi, şuan OCCT testi yapıyorum ama %100 kullanım olmuyor hiç, %98 ve %99 olarak gidiyor. Bu kartta bir sorun olduğunu mu gösterir ?

Dosya Ekleri

• 547CBF59-A33A-4D8B-8E5D-75572967D726.jpeg
    547CBF59-A33A-4D8B-8E5D-75572967D726.jpeg
    80 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
MSI A1000G 1000W her türlü yeter, dediğiniz gibi 2 tane yer var ekran kartı aparatında, ikisine de farklı kablo taktım aynı uzantıda değiller.

AC Valhalla yükleyip oyuna girdim 60 dereceyi geçmiyor kart 2K'da. 15 dakika oynadım %85'lerde kullanıyordu bir sıkıntı olmadı.

Sanırım PSU da temassızlık ya da bir girişinde problem var. Yerini değiştirdikten sonra düzeldi, şu an OCCT testi yapıyorum ama %100 kullanım olmuyor hiç, %98 ve %99 olarak gidiyor. Bu kartta bir sorun olduğunu mu gösterir ?

Sıkıca taktığından emin ol şu andaki değerlerin normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı