RTX 4070 Ti Super model önerisi

Munchlax

Hectopat
Aklımda 3 farklı 4070 Ti super modeli var ancak hangisini satın almalıyım karar veremedim. Hangisi en serin ve sessiz çalışan modeldir? Hangisi fiyatına daha çok değer?

Gigabyte Gaming OC
Gigabyte Aero OC
ASUS TUF Gaming OC

Son düzenleyen: Moderatör:

Hangisi ucuzsa onu alın derim. Pek farkı olmasa da asus tuf daha serin çalışır. Tuf 63 da çalışsa aero 67 de çalışsa hiçbir fark olmaz. Arkadaşların attığı modeli almak daha mantıklı. Gereksiz para verme.

Aklımda 3 farklı 4070 Ti super modeli var ancak hangisini satın almalıyım karar veremedim. Hangisi en serin ve sessiz çalışan modeldir? Hangisi fiyatına daha çok değer?

Gigabyte Gaming OC
Gigabyte Aero OC
ASUS TUF Gaming OC

Birçok kişi Galax demiş ancak ben pek bu markalara güvenmiyorum ASUS, MSI ve Gigabyte gibi uzun ömürlü ekran kartı sunduklarından şüpheliyim bence Gaming OC alın

Birçok kişi Galax demiş ancak ben pek bu markalara güvenmiyorum ASUS, MSI ve Gigabyte gibi uzun ömürlü ekran kartı sunduklarından şüpheliyim bence Gaming OC alın

Bu markalarin hepsi NVIDIA denetiminden geciyor zaten. NVIDIA kendi urununun piyasaya kotu gecmesini istemez. Hepsinin testleri internette var. Palit, Inno, Galax, PNY gibi markalar MSI, Asus, Gigabyte gibi markalardan pek de farkli degiller. MSI ve Asus'da paranla serviste rezil olursun Galax'da birebir degisimini alir devam edersin.

Benim düşüncem yazdığın üçü arasında Gigabyte modellerine yönelmen fiyat performans açısından çok daha mantıklı ve aynı performansı da veriyor yani çok bir farkı da yok ve bana göre Asus alırken Asus ismine ekstradan para verildiğini düşünüyorum. Ben fiyat araştırması yaptığımda Gigabyte Aorus Master modeliyle Asus Tuf modelini aynı fiyata alabiliyordun sen düşün :) Galax hakkında da fikrim yok ama ne söylersem yanlış olur. Ekran kartı konusunda Asus Msi ve Gigabyte bu üç demirbaş marka harici Galax Pny Palit Gainward gibi markalar globalde nispeten bilinse bile Türkiye’de çok görmediğimiz için genelde ikinci planda bakılan modeller ben de çok bilmiyorum soğutması vesaire nasıldır ama bilen arkadaşlar var üstte araştırmasını da ekstradan yaparsın zaten.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı