RTX 4080 için model önerisi

Bütçe
35.000

Bluecurses

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
RTX 4080 alacağım yüksek ihtimalle. Bütçe 35.000 TL. En mantıklı 4080 modeli hangisidir? Model önerir misiniz? Bilgisi olanlar sebepleriyle yardımınızı bekliyorum. Benim gözüme çarpan modeller:

-Palit Gamerock
-Galax
-Zotac Trinity (bir üst modelini satışta bulamadım)
-MSI Ventus
-Gigabyte Eagle
-MSI Gaming Trio
-Asus TUF

Bunlardan daha fazla verip suprimx, Aero, Aorus, ROG STRIX gibi modeller almaya değer mi? Sistem toplarken kafam allak bullak oldu açıkçası.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum 4080 önerilmiyor.

Kullanım amacı tamamen oyun mu? Yoksa render de yapacak mısın?

Senin yerinde olsam bütçemi zorlar pişman olmayacağım bir kart alırdım.

Tamamen oyun odaklı sistem topluyorsan.

Ekran kartı olarak 7900 XTX tam bir F/P ve 7900x3D işlemci yapıştırmanı önerirdim.

Evet tamamen oyun. RTX 4090 bütçemi aşıyor emin değilim o kadar verebilir miyim. Hem FSP 1000W Gold PSU ve R7 7700X ile 4090 ne kadar uygun olur onu da bilmiyorum. Diğer sistem bileşenlerini çoktan topladım. İşlemci ve PSU belli. 4080'e daha sıcak bakıyorum onun için.

Palit GameRock modeli fiyat olarak 4080'de cazip geliyor fakat pişman eder mi bilmiyorum.
4080 için öneriniz var mıdır?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum 4080 önerilmiyor.

Kullanım amacı tamamen oyun mu? Yoksa render de yapacak mısın?

Senin yerinde olsam bütçemi zorlar pişman olmayacağım bir kart alırdım.

Tamamen oyun odaklı sistem topluyorsan.

Ekran kartı olarak 7900 XTX tam bir F/P ve 7900x3D işlemci yapıştırmanı önerirdim.

RTX 4080 alacağım yüksek ihtimalle. Bütçe 35.000 TL. En mantıklı 4080 modeli hangisidir? Model önerir misiniz? Bilgisi olanlar sebepleriyle yardımınızı bekliyorum. Benim gözüme çarpan modeller:

-Palit Gamerock
-Galax
-Zotac Trinity (bir üst modelini satışta bulamadım)
-MSI Ventus
-Gigabyte Eagle
-MSI Gaming Trio
-Asus TUF

Bunlardan daha fazla verip suprimx, Aero, Aorus, ROG STRIX gibi modeller almaya değer mi? Sistem toplarken kafam allak bullak oldu açıkçası.
Oyun içinse kesinlikle XFX Speedster MERC 310 AMD Radeon RX 7900 XTX Black RX-79XMERCB9 24GB GDDR6 384Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı - incehesap.com

Hocam bilginiz var ise sebebini de aktarabilir misiniz?

Ray Tracing ve DLSS performansı. Stabil olup olmayacağı driver ve yazılım olarak içime sindiremedim pek 7900 xtx'i hocam.
Ray tracing , dlss her oyunda desteklenmiyor. Dlss zaten amd ekran kartlarında kullanılıyor , performans olarak ray tracing ve dlss açıkken bile geçtiği olabiliyor bazen. Çok az bir fark için 5 bin lira fark vermeye değmez. Onun yerine işlemci , ram upgrade yapacağınız zaman cebinizde 5 bin lira kalsın.

Hocam bilginiz var ise sebebini de aktarabilir misiniz?
RTX 3000 serisinde Palit GameRock modeller en iyi 5'te idi ve 3'üncü sırada idi. İlk sırada ROG Strix var. (Referans: O!Technolohy) - Youtube

Palit GameRock, MSI Suprim ve Gigabyte Aorus model kartlardan daha yüksek TGP'ye sahipti.

RTX 4000 serisinde henüz model kıyaslaması yok ancak eminim ki Palit GameRock model yine ilk 5'e girecektir. Bunu referans alarak aralarında en iyi Palit GameRock dedim Ayrıca daha ucuz ve bana göre en güzel tasarıma sahip.

@Bluecurses

Buradan bu kartı sipariş ettin.

R7 7700X iade oluşturdun. 8k'nı iade aldın.
1 ay sonra çıkacak olan 7900x3D'yi 12.000TL'ye yapıştırdın.

Sonra hunharca keyfini çıkarmadın mı peki?

RTX 3000 serisinde Palit gamerock modeller en iyi 5'te idi ve 3'üncü sırada idi. İlk sırada ROG STRIX var. (referans: O! Technolohy) - YouTube.

Palit gamerock, MSI Suprim ve Gigabyte Aorus model kartlardan daha yüksek Tgp'ye sahipti.

RTX 4000 serisinde henüz model kıyaslaması yok ancak eminim ki Palit gamerock model yine ilk 5'e girecektir. Bunu referans alarak aralarında en iyi Palit gamerock dedim ayrıca daha ucuz ve bana göre en güzel tasarıma sahip.

Zaten bir karşılaştırma yok hiçbir sitede :D

Yazdığın mantıklı o yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı