RTX 4080 için model önerisi

Anlaşamıyoruz, elma ile armut aynı cümlede olunca, herkes kendi çıkarlarına göre kelime seçip yorumluyor.

FurMark çalıştırayım, superposition testi yapayım, benchmark izleyeyim demek ile ürünün çalışıp çalışmadığını deneyeyim, anormal bir durum var mı bakayım demek arasında dağ var.

Ürün arızalı ise, anormal bir durum var ise bu zaten KUSURLU/AYIPLI mal dır. Iade hakkı doğurur, değişim hakkı doğurur. Ürün alıcı tarafından satıcıya iade edilir derdi tasası ne ise not edilir, önce kendi atölyemizde test edilir baktık anlayamadık bir durum, ithalatçı firmaya gönderilir sorun onaylanır ya yenisi gönderilir ya ücret iadesi yapılır olur biter.

Fakat test yapmak için ürün ne alınır ne satılır? Yukarıdaki merak ettiğiniz tüm değerleri yayınlayan özellikle yabancı menşeli YouTube kanalları var. Muhtemelen üretici firmanın bile yapmadığı testlere sokuluyor ürünler, veriler paylaşılıyor.

Bence siz yanlış anladınız. Test yapmak için almıyoruz tabii ki ürünü. Şunu merak ediyorum kartta bir sorun olmasa bile, kutuyu açıp kullansam 14 gün içinde iade edebiliyor muyum?

2. olarak diyelim ki bir sorun var, iade etmek istiyorum. Siz bunu direkt kabul ediyor musunuz? Yoksa biz bunu bir garantiye gönderelim, sorun yoksa iade almayız mı diyorsunuz?

Şunu merak ediyorum kartta bir sorun olmasa bile, kutuyu açıp kullansam 14 gün içinde iade edebiliyor muyum?
Hayır. Sorun yoksa sorun yoktur.
diyelim ki bir sorun var, iade etmek istiyorum. Siz bunu direkt kabul ediyor musunuz? Yoksa biz bunu bir garantiye gönderelim, sorun yoksa iade almayız mı diyorsunuz?
Çok bariz bir arıza/hata varsa bize ulaşır sorun ortadadır ücret iadesi onaylanır. Biz çözemediysek anlamadıysak (ki çok nadirdir anlamama ihtimalimiz, ayıptır söylemesi 99 dan beri donanım işinin içindeyiz) ithalatçı firmaya göndeririz bi bakın bakalım diye onlarda sorun varsa kabul anında yenisini göndereceklerdir bizleri kaybetmek istemezler ;)

Yahu ne saçma sapan cevaplar verilmiş, arkadaşlar ürünü aldınız üründe arıza yok ve tam performans çalışıyor. Ürünün jelatinini açmışsın, bilgisayarına da takmışsın çalışan ürünü iade edeyim diyorsun. Firma bu ürünü iade alıp başkasına satması etik mi sizce? Veya şöyle düşünün size gelen ürünün böyle başkası tarafından denenmesini ister misiniz? Cevap tek; HAYIR! O zaman neden kullanıp, çalışan ürünün iade etme çabasına giriyorsunuz. Çalışmıyorsa hangi firma olursa olsun iade almak zorunda zaten.

Yahu ne saçma sapan cevaplar verilmiş, arkadaşlar ürünü aldınız üründe arıza yok ve tam performans çalışıyor. Ürünün jelatinini açmışsın, bilgisayarına da takmışsın çalışan ürünü iade edeyim diyorsun. Firma bu ürünü iade alıp başkasına satması etik mi sizce? Veya şöyle düşünün size gelen ürünün böyle başkası tarafından denenmesini ister misiniz? Cevap tek; HAYIR! O zaman neden kullanıp, çalışan ürünün iade etme çabasına giriyorsunuz. Çalışmıyorsa hangi firma olursa olsun iade almak zorunda zaten.
Bu arkadaşın yan hesapları mısınız anlamıyorum ki. Kanun bana hak tanımış, istersem seri numarasının jelatini niye köşede değil de ortada, beğenmedim diyerek yine iade ederim ama tabii bu sadece bir örnek. Atıyorum ekran kartının fanları arızalı değil ama sesli çalışıyor, sıcaklıkları bir tık yüksek geldi, kalitesini de beğenmedim, iade etmek istiyorum, bu durumda arkadaş hiçbir şekilde iade almam diyor ama kanunen iade hakkımız var. Amazon, hepsiburada, incehesap, itopya gibi sitelere beğenmedim diyerek iade edebiliyorsunuz zaten. İçime sinmeyen ürünü kullanmak yerine iade edebiliyorken niye iade etmiyim? Normal şartlarda İade ürünlerin tekrar sıfır diye satışı yapılmaz. Outlet adı altında kutusu daha önce açıldı diye daha düşük fiyatlara satılır. Örnek itopya bunu yapıyor. Bu tarz iade almayan satıcılardan inşallah bir gün mağdur olursunuz, THH falandı uğraşırsınız o zaman tekrar görüşürüz.

İade politikasını beğenmediğim maalesef için vazgeçtim Jumbum’dan. Daha doğrusu herhangi bir sorunda beni uğraştıracaklarını düşünüyorum. Öyle bir izlenim verdi.

Geri
Yukarı