RTX 4080 için model önerisi

Bütçe çıkıyorsa zorlayıp bunu al. Eagle modeli de fena değil.
RTX 4080 kartlar için hazırlanmış bu tier list de karar vermene yardımcı olabilir.
Eki Görüntüle 1755451
Cuma gününü bekleyeyim belki bir indirim yakalarım incehesapta. Aksi takdirde bu fiyatlarla Eagle oc tercih edeceğim gibi duruyor.

Bu kadar yüksek meblağları riske atmaya değmez. Bu satıcı buralarda da dolanıyor, güvenilir diye geçiniyor ama kartı iade etmek isteyince cayma hakkını kullandırtmıyor bulaşmayın.
Lütfen yanlış bilgi vermeyiniz. Cayma hakkı tüm internet alışverişlerinde alıcı ile satıcı arasında özel bir sözleşme yapılmadığı sürece geçerlidir.

Cayma hakkı, kullanma hakkı değildir. Ürünü satın almışsınız ancak kullanmaktan vazgeçmişsinizdir veya aldıktan birkaç gün içerisinde daha uygun fiyata aynı ürünü başka yerden buldunuz veya canınız istemedi kutunun rengi içinize sinmedi, cayıyorsunuz bu haktır 14 gündür. Kriter ürünün orjinal kutusunun bozulmaması, koruyucu bantlarının açılmaması ve kesinlikle kullanılmamış olmasıdır.

Cayma hakkı, kullanma hakkı değildir. Ürünü satın almışsınız ancak kullanmaktan vazgeçmişsinizdir veya aldıktan birkaç gün içerisinde daha uygun fiyata aynı ürünü başka yerden buldunuz veya canınız istemedi kutunun rengi içinize sinmedi, cayıyorsunuz bu haktır 14 gündür. Kriter ürünün orjinal kutusunun bozulmaması, koruyucu bantlarının açılmaması ve kesinlikle kullanılmamış olmasıdır.
Yanlış bilgiyi veren sensin jumbum, kafandan kanun uydurma. O zaman ben kullandığım ürünleri Amazona veya hepsiburadaya neden sorunsuz bir şekilde iade edebiliyorum? Kullanılmış ürünleri incehesap'a, itopyaya iade edenler nasıl ediyor? Veya bazı diğer sitelere? Ürünü açarım, kullanırım, memnun kalmazsam da iade ederim, satıcı da paşa paşa iade alır, almak zorunda. Tüketici olarak bu benim hakkım. İnternet alışverişlerinde kullanılmış olsun veya olmasın, paketi açılsın-açılmasın, tüketicinin 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade hakkı vardır. Ha sen kullanılmış ürün, paketi açık ürün diye iade almazsın orası ayrı konu. Gider THH'ye başvururuz, 2 ay sonra THH kararı eline gelince 2 ay boyunca kullanılmış ürünü bu sefer seve seve iade alırsın. Ha yine iade almıyorum dersen THH kararı sonrası avukata veririm icra takibiyle hakkımız olanı söke söke alırız.

Yanlış bilgiyi veren sensin jumbum, kafandan kanun uydurma. O zaman ben kullandığım ürünleri Amazona veya hepsiburadaya neden sorunsuz bir şekilde iade edebiliyorum? Kullanılmış ürünleri incehesap'a, itopyaya iade edenler nasıl ediyor? Veya bazı diğer sitelere? Ürünü açarım, kullanırım, memnun kalmazsam da iade ederim, satıcı da paşa paşa iade alır, almak zorunda. Tüketici olarak bu benim hakkım. İnternet alışverişlerinde kullanılmış olsun veya olmasın, paketi açılsın-açılmasın, tüketicinin 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade hakkı vardır. Ha sen kullanılmış ürün, paketi açık ürün diye iade almazsın orası ayrı konu. Gider THH'ye başvururuz, 2 ay sonra THH kararı eline gelince 2 ay boyunca kullanılmış ürünü bu sefer seve seve iade alırsın. Ha yine iade almıyorum dersen THH kararı sonrası avukata veririm icra takibiyle hakkımız olanı söke söke alırız.
Peki tamam.

Evet haklısın fakat bu yaptığınız etik değil satıcılar açısından bakarsanız. Açılmış ürünü hiçbir satıcı iade almak istemez büyük firmalar dışında. Alan firmalar da itibarı zedelenmesin diye alıyordur bilmiyorum detayını. Fakat yaptığınız hoş bir şey değil. En azından bunu küçük kendi çapında e-ticaret yapan firmalara yapmayın. Ülkemiz şartlarında bunu yapmamalısınız. Küçük satıcılara zarar vermekten başka bir şey elinize geçmez. Sonra ülkecek biz niye ilerlemiyoruz diye naralar atarsınız etrafta.

Test etmek ile uğraşmanıza gerek yok bakınız yapılmış yüzlerce test var; https://www.youtube.com/results?search_query=Palit+RTX4080+GAMEROCK+OC

Satışa konu ürün bir kıyafet vb. olmadığı için denemeye gerek yok tüm değerler bilimsel, matematiksel, istatistiksel olarak ulaşılması çok kolay yerlerde paylaşımda ;)

Soru şu; ne testi?

Üründe anormal bir durumun olup olmadığını, çalışıp çalışmadığını denemek için FurMark ve Superposition gibi benchmarklar mesela. Bunları yapmak için sisteme takılmış lakin jelatini vb. sökülmemiş kutusuna zarar gelmemiş bir ürünü iade almıyor musunuz?

Test etmek ile uğraşmanıza gerek yok bakınız yapılmış yüzlerce test var; https://www.youtube.com/results?search_query=Palit+RTX4080+GAMEROCK+OC

Satışa konu ürün bir kıyafet vb. olmadığı için denemeye gerek yok tüm değerler bilimsel, matematiksel, istatistiksel olarak ulaşılması çok kolay yerlerde paylaşımda ;)

Soru şu; ne testi ?
@Xoloth un da dediği gibi kartta bir sorun olup olmadığını anlamak için yapılan ekran kartı testleri.
Üründe anormal bir durumun olup olmadığını, çalışıp çalışmadığını denemek için FurMark ve Superposition gibi benchmarklar mesela. Bunları yapmak için sisteme takılmış lakin jelatini vb. sökülmemiş kutusuna zarar gelmemiş bir ürünü iade almıyor musunuz?

Anlaşamıyoruz, elma ile armut aynı cümlede olunca, herkes kendi çıkarlarına göre kelime seçip yorumluyor.

FurMark çalıştırayım, superposition testi yapayım, benchmark izleyeyim demek ile ürünün çalışıp çalışmadığını deneyeyim, anormal bir durum var mı bakayım demek arasında dağ var.

Ürün arızalı ise, anormal bir durum var ise bu zaten KUSURLU/AYIPLI mal dır. Iade hakkı doğurur, değişim hakkı doğurur. Ürün alıcı tarafından satıcıya iade edilir derdi tasası ne ise not edilir, önce kendi atölyemizde test edilir baktık anlayamadık bir durum, ithalatçı firmaya gönderilir sorun onaylanır ya yenisi gönderilir ya ücret iadesi yapılır olur biter.

Fakat test yapmak için ürün ne alınır ne satılır? Yukarıdaki merak ettiğiniz tüm değerleri yayınlayan özellikle yabancı menşeli YouTube kanalları var. Muhtemelen üretici firmanın bile yapmadığı testlere sokuluyor ürünler, veriler paylaşılıyor.

Geri
Yukarı