RTX 4080 Super LoL 200 FPS'ye sabitlemeyince kasıyor

jen12

Attopat
Daha fazla  
İşlemci:
AMD Ryzen 7 7800x3D tray 5.0GHz 8 çekirdek 96MB önbellek soket AM5 işlemci.
Anakart:
ASUS TUF Gaming B650M-E 6400MHz (OC) DDR5 soket AM5 M.2 HDMI DP mATX.
Ekran kartı:
Galax GeForce RTX 4080 Super sg 1-Click OC 16 GB GDDR6X 256 bit DLSS 3
Monitör 240Hz.

Bu sistemde LoL'de FPS sınırını kaldırınca ya da FPS'i 240'ta sabitleyince bile aşırı bir kasma söz konusu. 200'e sabitleyip oynayınca herhangi bir sorun olmuyor. Sebebi sizce nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
1080p mi oynuyorsun?
hayır 2k

Hareket öngörme açıksa kapatıp dener misin?

Cevap veremedim kusura bakmayın ceza yemiştim. Denedim 240a sabitleyince artık kasmıyor ama sınırsız yapınca yine kasıyor. 240 yapınca da 239 da FPS kalıyor.

Hocam DDU ile ekran karti driwerini kaldirip, tekrar yükleyin, sorun çözülebilir.

Acaba ekran kartı ve işlemci darboğaz mı yapıyor sizce yapar mı? DDU ile kaldırdıktan sonra NVIDIA sitesinden güncel sürüm mü yükleyeceğim?

Hocam darboğaz olmamali,evet güncel sürümü yükleyin.Ek olarak RAM hızı ile alakali bile olabilir,bir tık düşürün ve deneyin

Hocam darboğaz olmamali, evet güncel sürümü yükleyin. Ek olarak RAM hızı ile alakali bile olabilir, bir tık düşürün ve deneyin.

Bir bilgisayarcıya sordum bu anakart işlemciye göre düşük kalıyor darboğaz yapar dedi benim de kafam takıldı darboğaz olmaması gerekiyor değil mi?

Bir bilgisayarcıya sordum bu anakart işlemciye göre düşük kalıyor darboğaz yapar dedi benim de kafam takıldı darboğaz olmaması gerekiyor değil mi?
Hocam işlemci ve Ekran karti ikiliniz birbirini rahat besler,fakat yasadiginiz sorunun sebebi Anakart mi PSU mu yoksa RAM kaynaklimi onu çözmek birazda sans, Eğer işlemciye oc yapmissaniz ,kullanmakta olduğunuz Anakartin faz degeri düşük gelebilir, Buda sorun yapabilir.

Bilgisayarcılar yeni sistemlere gerçekten bulaşmasınlar. Eski laptoplarla devam onlar.

Hocam işlemci ve ekran karti ikiliniz birbirini rahat besler, fakat yasadiginiz sorunun sebebi anakart mi PSU mu yoksa RAM kaynaklimi onu çözmek biraz da sans, eğer işlemciye OC yapmissaniz, kullanmakta olduğunuz anakartin faz degeri düşük gelebilir, Bu da sorun yapabilir.

Deneye yanıla bulacağız o zaman teşekkür ederim.

Bilgisayarcılar yeni sistemlere gerçekten bulaşmasınlar. Eski laptoplarla devam onlar.

Ben çok anlamadığımdan sordum iyi ki bu forum var gerçekten.

Geri
Yukarı