RTX 4090 - i9 12900K sistem için beyaz kasa önerisi

DesignSlave

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhabalar, nasıl bir kasa almalıyım? İnternette gördüğüm ölçüler kafamı karıştırdı. Bazı kasalar ATX olarak geçiyor ama sanırım ATX kartlar içine sığmıyor veya ben anlamadım?

Aldıklarım:

Gainward RTX 4090 Phantom.
Intel i9 12900K.
ASUS Prime Z790-P DDR5.
Corsair RMx RM1000X 1000W 80+ Gold tam modüler 135mm.

Alacaklarım:

GSKILL Trident Z5 DDR5-6000Mhz CL30 64GB 2x32.
Sıvı Soğutma: (Karar veremedim fikrinizi alırım)
Kasa: (Karar veremedim fikrinizi alırım)

Beyaz bir kasa istiyorum ve bir kaç tanesini beğendim. Bunlar benim sistem için uygun mu acaba?

ATX veya e-ATX kasaya neden ATX anakart sığmasın ki?

Asıl bakmanız gereken öne veya üste hangi uzunlukta sıvı soğtucu kullanacaksınız ve ekran kartı için sığma boşluğudur (GPU clearance diye geçer)

H5 Flow compact bir kasa, fullemesi bütçe açısından daha kolay. Malzeme kalitesi + kullanılabilirliği h510 lara göre de çok daha iyi olmuş. O11 dynamic evo da kullanan biri olarak beni çok tatmin etti. Tavsiye ederim.

Ekleme: aynı anakarta sahibiz, sığıyor evet.

IMG_20221120_185959 (1).jpg

ATX veya e-ATX kasaya neden ATX anakart sığmasın ki?

Asıl bakmanız gereken öne veya üste hangi uzunlukta sıvı soğtucu kullanacaksınız ve ekran kartı için sığma boşluğudur (GPU clearance diye geçer)
Hocam bir kasanın youttube'da incelemesinde belirtilen anakartın sığmadığını görmüştüm o yüzden kafam karıştı kb.

H5 Flow compact bir kasa, fullemesi bütçe açısından daha kolay. Malzeme kalitesi + kullanılabilirliği h510 lara göre de çok daha iyi olmuş. O11 dynamic evo da kullanan biri olarak beni çok tatmin etti. Tavsiye ederim.

Ekleme: aynı anakarta sahibiz, sığıyor evet.

Eki Görüntüle 1900563
Bu gerçekten harikaymış dostum, içlerinden en çok bu hoşuma gitmişti. Keşke benim ekran kartım da beyaz olsaydı.

O11 dynamic evo'yu araştırdım şimdi biraz ve Amazon'da bir yorumda Atx için uygun olmadığını yazmış birisi. Ama sanırım H5 Flow alıcam. Hangi soğutmayı kullanıyorsun? Ve fanların nedir?

Geri
Yukarı