RTX 4090 ve i9 hazır sistem önerisi

restinb

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, RTX 4090 i9 guclu bir masaustu almak istiyorum. Anakart, guc kaynagi, sivi sogutma bu tarz donanimlar hakkinde pek bilgim yok. Guzel bir hazir sistem onerebilecek var mi?

Gaminggentr, GameGaraj gibi hazir sistem satan sitelere baktim aslinda ama dedigim donanim detaylari arasinda hangisini secmem gerektigine emin olamiyorum.

Sifirdan toplamakla hazir almak arasinda sistemi monte etmek icin verilen hizmet bedeli disinda bir fark olusuyor mu? Ben açıkçası kendim kurulumu iyi yapabilir miyim bilmiyorum. Bir de dedigim gibi sogutma, anakart bunlardan hangisini tercih etmem gerektigini de bilmedigim icin bu parcalari ayri ayri bulup satin almak da zor olacaktir benim icin diye dusunuyorum.

Gaminggentr, itopya gibi yerler güvenilir diye biliyorum hazır sistem diye aratabilirsiniz.

Bu sistemi alacak kadar bütçe var neden hazır sistem anlamıyorum. sıfırdan toplamak varken.

Gaminggentr, GameGaraj gibi hazir sistem satan sitelere baktim aslinda ama dedigim donanim detaylari arasinda hangisini secmem gerektigine emin olamiyorum.

Sifirdan toplamakla hazir almak arasinda sistemi monte etmek icin verilen hizmet bedeli disinda bir fark olusuyor mu? Ben açıkçası kendim kurulumu iyi yapabilir miyim bilmiyorum. Bir de dedigim gibi sogutma, anakart bunlardan hangisini tercih etmem gerektigini de bilmedigim icin bu parcalari ayri ayri bulup satin almak da zor olacaktir benim icin diye dusunuyorum.
Sıfırdan parçaları toplattırın siz toplamayın. yani montajı yaptırırsınız.

Ha evet dediginiz gibi de olabilir. Hazir sistemlerde de donanimlari konfigure edebildigimiz icin onlar uzerinden gidiyorum aslinda. Tek tek butun donanimlar icin tavsiye istemek yerine belli hazir bir sistemin atiyorum "sivi sogutmasini sogutmasini sununla degistir, guc kaynagini buna yukselt" tarzindaki bir tavsiye de olabilir.

Islemci olarak aliskanliktan direk Intel dedim ama AMD islemciler de iyice yayginlasti sanirim. Daha iyi performans veriyorlarsa Ryzen 9 falan da olabilir.
İntel şart mı? Hazır şart mı? Toplamada daha iyi oluyor çünkü.

Sıfırdan parçaları toplattırın siz toplamayın. yani montajı yaptırırsınız.

Bu sistem fazlasıyla yeterli olacaktır. R7 7800x3d her şey için yeterli. Oyunlarda ryzen 9 7950x3d ile eşit gibi hatta bazı oyunlarda geçiyor. Fiyatı hesaplamadım.

147.300 ediyormuş.

Geri
Yukarı