RTX 4090 ve RTX 4080 Detayları Şekilleniyor: AD102 GPU

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Nvidia-Mobil-GPU-Ekran-Karti.jpg

NVIDIA’nın GeForce ailesine yeni Ada Lovelace mimarisi güç verecek. Yaklaşan RTX 4000 serisi ekran kartları çok yüksek ihtimalle 2022 yılının sonlarına doğru piyasaya çıkacak. Geleceğin amiral gemisi RTX 4090’ın 600W’a kadar TDP değerlerine çıkabileceği söyleniyordu. Igor’sLAB ise yeni AD102 GPU ile ilk detayları paylaştı. Igor, kırpılmamış GA102 Ampere GPU’ya sahip yaklaşan RTX 3090 Ti amiral […]

Devamı: RTX 4090 ve RTX 4080 Detayları Şekilleniyor: AD102 GPU
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bunun nasıl soğutulacağı da merak konusu. Bu tüketim olayının suyu çıktı. AMD Daha düşük tüketimle ve aynı performansla gelirse gelecekteki ekran kartım AMD olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
600W gibi bir değeri ne kadar kalın bir soğutma ile soğutacaklar acaba, artık ekran kartları 4 slot kaplayacak galiba, Instagram'da görüyordum hiç de komik gelmiyordu ama gerçek olacak gibi, ekran kartına PSU Power kablosu takılıyordu ona dönüyor yavaş yavaş.

Yanlış görmediysem bu ekran kartları galiba çerisinde çft GPU bulunacaktı galiba. En düşük kayıplı performansı bu şekilde elde ediliyor diye bir şeyler duymuştum. Açıkçası AMD yüksek frekanslı az güç tüketen ama RTX 4090 kadar güçlü ekran kartı üretirse (ki RTX 4090 bir 70 80k civarı olur) RX 7900XT veya 8900XT artık hangisi olursa 20 30k civarı olursa off o zaman NVIDIA'nın içinden geçer.

Bunun nasıl soğutulacağı da merak konusu. Bu tüketim olayının suyu çıktı. AMD Daha düşük tüketimle ve aynı performansla gelirse gelecekteki ekran kartım AMD olur.
Sıvı + hava soğutmalı modeller olur herhalde çoğu veya hepsi.

1648419647319.png

Yeni konular

Geri
Yukarı