RTX vs GTX ekran kartı almak

Aladdin Keykubad

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Pentium 2117u-Intel HD Graphics
Meslek
Hükümdar
Merhaba millet.
Bilgisayar alacağım RTX mi yoksa GTX mi karar veremedim. RTX 200 dolar daha pahalı ve 6 GB, GTX ise 4 GB. GTX almayı düşünüyorum fakat GTA, Cyberpunk falan kasmaz değil mi? Orta ayarlarda.

Bir de yurt dışından getireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba millet.
Bilgisayar alacağım RTX mi yoksa GTX mi karar veremedim. RTX 200 dolar daha pahalı ve 6 GB, GTX ise 4 GB. GTX almayı düşünüyorum fakat GTA, Cyberpunk falan kasmaz değil mi? Orta ayarlarda.

Hocam RTX daha yeni ve sizi ileride daha rahat ettirir biraz daha fazla para verip RTX alın uzun vadede kara geçeceksiniz.

Merhaba millet.

Hangi GTX? Hangi RTX?

RTX ekran kartları şu sıralar piyasada olması gerektiğinden daha pahalı çünkü stoklar az. Devir RTX devri ama GTX ekran kartlarının stokları daha fazla olduğundan GTX ekran kartı almanız daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Bence 1660 lara bakabilirsiniz. 6 GB olduğu için sizi günümüz oyunlarında rahat ettirir ve güçlü bir işlemci de kullanırsanız 4-5 sene yeni nesil oyunlar anlamında götürür sizi.
Ama alma imkanınız varsa RTX ekran kartları kesinlikle daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı