RTX2070 fanı dönmüyor

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart:Asus B450M-A
İşlemci:Amd Ryzen 5 5600x
Ekran Kartı: Asus Rog Strix RTX 2070 O GB
SSD:Kingston Hyperx 480GB Sata
Kasa:Xigmatek Venom X 650w
Monitör 1:Samsung 24.inc 165 Va Full HD
Monitör 2:Aoc 75 hz 1 ms
Klavye : Logitech G213
Mouse : Logitech G pro Superlight x
Kulaklık:Steelseries Artics 3
Meslek
Barista
Arkadaşlar iyi geceler. Ekran kartımın fanı dönümyor ve bazen takılma yapıyor. GPU Tweak 3'ten ayarlama yapınca cayır gibi çalışan fan bazen dönmüyor. Durup dururken böyle bir şey oldu. Ekran kartını temizlettim ama sorun devam ediyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Hocam ben anladım şimdi ne demek istediğinizi. Bu bir problem değil yaşadığınız şey. Bende fanın ömrü doldu falan sandım :)

Kart ısınmadığı için fanı çok düşük devirlerde döndürmeye çalışıyor. Fan motorunun limitlerinden aşağı inemediği için gücü ver bırak yapıyor. GPU Tweak II üzerinden fan hızını %2-5 arası (tam hatırlamıyorum 1 den başlayıp deneyerek artırın) bir değer seçtiğimizde dediğim şeyi göreceksiniz. Çok kafanıza takıyorsanızda ekran kartı biosunu (P)erformans moduna alın. Kısacası kartta bir problem yok hocam, iyi forumlar.

Hocam ben anladım şimdi ne demek istediğinizi. Bu bir problem değil yaşadığınız şey. Bende fanın ömrü doldu falan sandım :)

Kart ısınmadığı için fanı çok düşük devirlerde döndürmeye çalışıyor. Fan motorunun limitlerinden aşağı inemediği için gücü ver bırak yapıyor. GPU Tweak II üzerinden fan hızını %2-5 arası (tam hatırlamıyorum 1 den başlayıp deneyerek artırın) bir değer seçtiğimizde dediğim şeyi göreceksiniz. Çok kafanıza takıyorsanızda ekran kartı biosunu (P)erformans moduna alın. Kısacası kartta bir problem yok hocam, iyi forumlar.
Ama ses faln geliyor ustam ekran kartından anlamadıgım derecede çevirmeye çalışınca yüksek hıza alıncada dönmüyor örnek veriyorum ve şuanda performansda ekran kartı anahtarı üstünden ve zaten fan hızı %24 de en düşük buna alınabiliyor

Son düzenleme:
Ama ses faln geliyor ustam ekran kartından anlamadıgım derecede çevirmeye çalışınca yüksek hıza alıncada dönmüyor örnek veriyorum ve şuanda performansda ekran kartı anahtarı üstünden
Eğer performans modundayken tamamen duruyorsa o zaman sıkıntı var. Ama attığınız videoda normal çalışıyor gözüküyor.

Eğer performans modundayken tamamen duruyorsa o zaman sıkıntı var. Ama attığınız videoda normal çalışıyor gözüküyor.
Duruyor ve ses çıkartıyor dostum ne gibi bir sorunu var acaba durup dururken böyle birşey olması şaşırtıcı 3-4 senelik kart ama böyle birşey olması garip videonun sonunda kart duruyor dostum zaten

Son düzenleme:
WhatsApp Görsel 2023-10-09 saat 22.32.51_166243e0.jpg
arkadaşlar iyi geceler tek fan dönmeme sorunu çözülmedi yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşlar şuan böyle tam olarak :D

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-10-09 saat 22.32.51_166243e0.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-10-09 saat 22.32.51_166243e0.jpg
    180,1 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1972472arkadaşlar iyi geceler tek fan dönmeme sorunu çözülmedi yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşlar şuan böyle tam olarak :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoya bakarak sök istersen birbirine bağlantılarına bak bence bozuk o fan hiç dönmüyorsa. Sökerken dikkatli ol ama fan yapraklarına özellikle aşırı hassaslar ben bir tane kırmıştım aliexpressten almıştım tek fan RX 480 ROG STRIX in aynı zaten. Ortadaki jelatin kaldırılıp yağ damlatılabilir. Aklıma başka bir şey gelmiyor açıkçası. Sökmesi kolay sadece RGB bağlantısı var bloğa bağlı ona dikkat et bir de fanlara dikkat et.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoya bakarak sök istersen birbirine bağlantılarına bak bence bozuk o fan hiç dönmüyorsa. Sökerken dikkatli ol ama fan yapraklarına özellikle aşırı hassaslar ben bir tane kırmıştım aliexpressten almıştım tek fan RX 480 ROG STRIX in aynı zaten. Ortadaki jelatin kaldırılıp yağ damlatılabilir. Aklıma başka bir şey gelmiyor açıkçası. Sökmesi kolay sadece RGB bağlantısı var bloğa bağlı ona dikkat et bir de fanlara dikkat et.
Asus 2500 tl istedi kdv dahil herşeye gönderilir mi sizce

Tek bir fan içinse çok fazla muhtemelen 3 lü set şeklinde değiştiriyorlardır. Benim fikrim aliexpressten bulun bakın bir kargosu vergisi vs. tek fan oluyor çünkü orda hangi fanı aldığınıza da dikkat edin orta mı sağ mı oda farkediyordu bağlantı açısından. Kendiniz halledebilirsiniz bence. Çok fazla yani 2500 lira nerdeyse 100$

Geri
Yukarı