RTX2070 GTA5 Kasma Problemi

kvvnkerem

Decapat
Selamlar, yaklaşık 5 ay önce bir sistem aldım yeni yeni oyunları kurmaya başladım.
Dün de GTA 5'i (oyun orijinal) kurdum biraz oyuna girdim Ultra ayarlarda 60 FPS'i geçemedim(V-Sync kapalı).

Ayrıca bilgisayarım çok ısındı, ne yapmamı önerirsiniz?

Sistem:

RTX 2070
Ryzen5 2600
8 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun içi işlemci ve ekran kartı ısı değerlerinizi paylaşır mısınız? İşlemci fanının tam oturduğundan emin olun. 60 FPS'yi geçemediyseniz oyun görüntü ayarlarını varsayılana döndürün ardından ayarlarınızı tekrar yapın ve Nvidia denetim masası > 3D ayarlarının yönetilmesi kısmındaki düşey senkronizasyonu kapalı yapın.

Selamlar, yaklaşık 5 ay önce bir sistem aldım yeni yeni oyunları kurmaya başladım.
Dün de GTA 5'i (oyun orijinal) kurdum biraz oyuna girdim Ultra ayarlarda 60 FPS'i geçemedim(V-Sync kapalı).

Ayrıca bilgisayarım çok ısındı, ne yapmamı önerirsiniz?

Sistem:

RTX 2070
Ryzen5 2600
8 GB RAM

8 GB RAM az da olsa darboğaz yapabilir 16 GB'a geçmeye bakın

arkadaşlar iyi günler benim sistemim ryzen 5 3600 ram 32 gb 3200 mhz ekran kartım rtx 2070 super rog strıx 4k oyunlar icin nasıl sizce 2k asıl diyorlar ama 4 k da oynatır demi bir de battilfield 5 yükledim oyunda sıkıntı yok ultrada 4 kda rahat akıcı oynatıyor ama gta5 e gelince kasmalar oluyor 2 k 4 k da bir de gölgelendirme vs bunları normale cektim msa 2 de bıraktım bu halde böyle kartla ilgili sorun oldugunu dusunmuyorum oyunun optimizasyonuyla mı alakalı acaba bu kasmalar sonucta bilgisayarım iyi bence arkadaslar ?
yeni monıtor de aldım asus tuf gaming 2 k 165 hz onla akıcı güzel görüntü vermesini istiyorum nasıl bir ayar cekmem lazım sizce arkadaslar

Geri
Yukarı