RTX3050 sistemde GTA 5 oynarken FPS düşüyor

DarkSays

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
Ekran kartı
Nvidia RTX3050 Max-Performance 4GB GDDR6 128-Bit D
İşlemci
Intel® Tiger Lake Core™ i5-11400H 6C/12T; 12MB L3;
Merhaba. GTA 5 de FPS düşmesi oluyor ve çözümü ne tam olarak bilmiyorum. YouTube'dan baktım Regedit'ten birkaç ayar gösterdiler. Bir de işlemci 98 dereceye çıkmasın diye Turbo modunu kapatmıştım YouTube'dan bakarak. Drop işlemciden kaynaklı diye biliyorum fakat ekran kartımda 4 GB olduğu için kararsız kaldım. Yardımcı olabilir misiniz? Laptop kullanıyorum sistem özellikleri:

• NVIDIA RTX3050 Max-performance 4 GB GDDR6 128-BIT DX12.
  • Intel® Tiger Lake core™ i5-11400H 6C/12T; 12MB l3; 8GT/s; 2.7GHz > 4.5GHz; 45W;
  • 16 GB RAM.
  • SSD de 160GB boş yer var.

İşlemci kullanım oranı yüzde kaçlarda oyundayken?
Ya turbo modunu kapattığından dolayı tam verimli çalışmıyor işlemci veya ısındığından dolayı gücü azaltıyor korumaya da alıyor olabilir kendisi otomatik.

Çözüldü: İşlemci performansını artırma modu nedir?
Bu konuda ki linkten işlemci arttırma modu için Regedit dosyasını indirip onu da açabilirsin istersen ama sıcaklık biraz artar.

İşlemci kullanım oranı yüzde kaçlarda oyundayken?
Ya Turbo modunu kapattığından dolayı tam verimli çalışmıyor işlemci veya ısındığından dolayı gücü azaltıyor korumaya da alıyor olabilir kendisi otomatik.

Hiç bakmadım fakat Turbo modu açıkkende bir şey değişmiyor sıcaklık arttığı için işlemci kendini kısıyor. Ama %100 olduğunu hatırlamıyorum.

Hiç bakmadım fakat Turbo modu açıkkende bir şey değişmiyor sıcaklık arttığı için işlemci kendini kısıyor. Ama %100 olduğunu hatırlamıyorum.

O zaman kullanımda pek bir problem yok attığım konudaki Regedit dosyasını indirip güç seçeneklerinden performans arttırma modunu agresif seçerek bir dene istersen etkisi olabilir.

O zaman kullanımda pek bir problem yok attığım konudaki Regedit dosyasını indirip güç seçeneklerinden performans arttırma modunu agresif seçerek bir dene istersen etkisi olabilir.

Turbo modunu aynı şeyden bahsediyorsak açılan ayardan devre dışı yapmıştım sıcaklık çok artıyor diye. 98 derecelere kadar çıktığı için zarar veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı