Rüyada Karabasan görmek

Daha dün karabasan geldi.Rüyamda yatakta yatarken başım yastıktan kayıyor ve başım aşağı doğru gidiyor her yer karanlık oluyor sonra uyandığım anda karabasan geliyor beni sıkıyor sonra bırakıyor sonra bırakıyor sonra tekrar sıkıp bırakıyor bunu 3-4 defa yaptı.Sabah 5 ti.Hemen kalkıp abdest aldım.Dua okudum yattım tekrar.Ama uykuya dalcakken bedenim hafifliyor ve kollarım uyuşuyordu bende tekrar gelceğinden korktum.Tam uykuya dalcakken kendimi kaldırıyom ama deli gibi uykum var.Sonunda yatmışım nasıl yattığımı hatırlamıyom.Rüyadayım gine kapkaranlık yerdeyim soldanda araba sesi geliyor ama çok gerçekçi sanki gerçekten ordayım gibi sonra birden uyanıyom uyanır uyanmaz ayağımın en ucuna sopsoğuk bişey değiyor.Orda çok korktum korkudan kıpırdayamdım tam o anda gözlerim otomatikmen kapanıyor ama ben kapatmak istemiyom en sonunda pes ettim kapattım gözümü sonra karabasan geldi bir kes sıkıp gitti.Sonraki gün ise yani bugün oldu.Güne rüya görüyom her zamanki gibi çok gerçekçi.Ben bi kapana sıkışıyom ama dışardan o kapana zar zor giriliyor nasıl sıkıştım bilmiyom.Sonra kaplan geliyor kapana girmeye çalışıyor ve bana dokunmaya çalışıyor ben gerçek sanıyom çok korktum sonra bir anda uyandım kulağıma çınlama sesleri geldi vücudumu hareket ettiremedim sonra birden kapının kolu oynamaya başladı ve gıcırtılı sesler geliyodu en çokta orda korktum sonra karabasan gitti.Hemen kapıya gittim kimse yoktu.Böyleydi belki bugün gine gelir gelirse nasıl gelcek merak ediyom ve bana dokunduğunu hissetmem ve o kapı kolu olayı normal midir?
Ben alıştım artık karabasana gelmediği zamanlar keşke gelsede korkutsam diyorum geldiği zamanda ilk saniyelerde hani bilincim açık ya o anda acaba nasıl korkutcaklar diyorum ortalara doğru gelince hemen sesimi çıkarmaya çalışıyom çok zevkli bişey

Rüyada iken beyinin mantık bölümü neredeyse çalışmadığı için yani çok az çalışır bu yüzden rüyaları gerçek sanarız.
Bilinci açık olduğu için öyle

Rüyada iken beyinin mantık bölümü neredeyse çalışmadığı için yani çok az çalışır bu yüzden rüyaları gerçek sanarız.
Bilinci açık olduğu için öyle

Ben alıştım artık karabasana gelmediği zamanlar keşke gelsede korkutsam diyorum geldiği zamanda ilk saniyelerde hani bilincim açık ya o anda acaba nasıl korkutcaklar diyorum ortalara doğru gelince hemen sesimi çıkarmaya çalışıyom çok zevkli bir şey.

Umarım ciddi değildir.

Şu aralar sık yaşadığım bir durum ancak geçen ay yaşadığım bambaşka bir şeydi korku filmlerinde bile bulamazsın öyle bir senaryoyu. Her uykuya dalarken aklıma geliyor uykum kaçıyor arkadaş. Merak eden varsa uzun uzun anlatırım :D

Şu aralar sık yaşadığım bir durum ancak geçen ay yaşadığım bambaşka bir şeydi korku filmlerinde bile bulamazsın öyle bir senaryoyu. Her uykuya dalarken aklıma geliyor uykum kaçıyor arkadaş. Merak eden varsa uzun uzun anlatırım :D
anlatın hocam gece gece korkıyımde uykum kacsın benimde

Daha dün karabasan geldi. Rüyamda yatakta yatarken başım yastıktan kayıyor ve başım aşağı doğru gidiyor her yer karanlık oluyor sonra uyandığım anda karabasan geliyor beni sıkıyor sonra bırakıyor sonra bırakıyor sonra tekrar sıkıp bırakıyor bunu 3-4 defa yaptı. Sabah 5 Ti. Hemen kalkıp abdest aldım. Dua okudum yattım tekrar. Ama uykuya dalacakken bedenim hafifliyor ve kollarım uyuşuyordu bende tekrar gelceğinden korktum. Tam uykuya dalacakken kendimi kaldırıyom ama deli gibi uykum var. Sonunda yatmışım nasıl yattığımı hatırlamıyorum. Rüyadayım gine kapkaranlık yerdeyim soldanda araba sesi geliyor ama çok gerçekçi sanki gerçekten oradayım gibi sonra birden uyanıyom uyanır uyanmaz ayağımın en ucuna sopsoğuk bir şey değiyor. Orada çok korktum korkudan kıpırdayamdım tam o anda gözlerim otomatikman kapanıyor ama ben kapatmak istemiyorum en sonunda pes ettim kapattım gözümü sonra karabasan geldi bir kes sıkıp gitti. Sonraki gün ise yani bugün oldu. Güne rüya görüyorum her zamanki gibi çok gerçekçi. Ben bir kapana sıkışıyom ama dışarıdan o kapana zar zor giriliyor nasıl sıkıştım bilmiyorum. Sonra kaplan geliyor kapana girmeye çalışıyor ve bana dokunmaya çalışıyor ben gerçek sanıyom çok korktum sonra bir anda uyandım kulağıma çınlama sesleri geldi vücudumu hareket ettiremedim sonra birden kapının kolu oynamaya başladı ve gıcırtılı sesler geliyordu en çok da orada korktum sonra karabasan gitti. Hemen kapıya gittim kimse yoktu. Böyleydi belki bugün gine gelir gelirse nasıl gelecek merak ediyorum ve bana dokunduğunu hissetmem ve o kapı kolu olayı normal midir?

Bana hiç yaşanmadı 15 yaşındayım normal mi bilmiyorum :D. Karabasan uyku felci olduğundan gereksiz yere paniklemek yerine bence uyumak lazım o sıra. Film gibi anlatmışsınız resmen.

Anlatın hocam gece gece korkıyımde uykum kacsın benim de
Şimdi annem çoğu zaman internetle işi olduğu zaman Ethernet kablosu takmaya gelir benim odama modemde yatağımın tepesinde olduğu için yatağımın üstüne çıkıp takar. Bende uyurken her zamanki gibi modeme kablo takmaya geldiğini düşündüm ve uyku sersemi uyanınca hafif kenarı bile çekildim üstüme basmasın rahat taksın diye. Ama yatağın tepesine çıkmadı ben yüzümü duvara dönükken suratıma saçlar değmeye başladı gözümü açıp baktım önüme 2 tane kolunu atmış yüzüme doğru eğilmiş vaziyette bir şahıs. Dedim annem şaka yapıyor her halde aldırış etmedim ama sonrasında fark ettim ki bu oh no! Bu benim annem değil o an gözümü kapayıp gitmesini bekledim sonrasında uyandım. Daha önce de bunun gibi yaşadım ama bu sefer uyku felci olduğunu geç fark ettiğim için tırstım. bu o uykumu kaçıran uyku felci kısımı. öncekileri de anlatayım mı var 2 3 enteresan olaylar daha.

Bana hiç yaşanmadı 15 yaşındayım normal mi bilmiyorum :D. Karabasan uyku felci olduğundan gereksiz yere paniklemek yerine bence uyumak lazım o sıra. Film gibi anlatmışsınız resmen.
Hiç yaşamayanda var enteresan bir his ilk yaşadığımda zar zor kendime gelmiştim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı