Rüyalarımızı kontrol edebilmek mümkün mü?

Varlığının bir kanıtı yok. Varlığını kanıtlamalısın ve demelisinki ruh var burada şu işe yarar bu olduğunun kanıtıdır eğer inanç sistemlerinden bağımsız kanıtlarlsanız bu Varlığını gösterir. Ama siz böyle bir şey yapamıyorsunuz.

Dini kanıtlayamazsın dünya bilimine göre gerçek olmayan bir şeyi gerçek kabul etmek saçmalıktır.
Sana göre saçmalıktır kardeşim. Ben kendi yolumu seçerim ve ben dinimin gerçek olduğuna inanıyorum. Sen kabul etmezsen etme bu beni ilgilendirmiyor. Bana göre saçmalık değildir. Ben metafiziğe inanırım sen inanmazsın. Herkesin kendi kararı. Saçmalık olup olmaması sana düşmedi.

Varlığının bir kanıtı yok. Varlığını kanıtlamalısın ve demelisinki ruh var burada şu işe yarar bu olduğunun kanıtıdır eğer inanç sistemlerinden bağımsız kanıtlarlsanız bu Varlığını gösterir. Ama siz böyle bir şey yapamıyorsunuz.

Dini kanıtlayamazsın dünya bilimine göre gerçek olmayan bir şeyi gerçek kabul etmek saçmalıktır.
Ben ruh yok veya var demedim ama siz olmadığını iddia ettiniz bende bunun inançdan başka bir şey olmadığını dile getirdim.

Böyle bir şey mümkün mü?
Mümkün ama sürekli olarak yapamazsın.
Rüyada olduğunu fark edince bilinç kısa süreliğine kontrolü ya sana devrediyor ya da rüyayı bozup seni uyandırıyor. Rüya farkındalığı gibi bir şey. Lucid rüyalar ile bu deneyimi kat ve kat daha iyisini yaşayabilirsiniz ama hem görme şansı düşük hemde zihni çok yoruyor. Görme yolları var ama ne kadar doğru tartışılır.

Onun dışında bir konuya Dini bilgiler vermeyin. %100 kanıtlanmamış bilgileri konuya sıkıştırmayın. Bilimsel bilgilerle gelin.

Dediğin şey tayyi mekan gibi adlarla geçiyor kuranı kerimde. Allah dilediği kuluna verebiliyor bu özelliği. Tabii herkes Müslüman değil. Ama metafizikle uğaşan bir sürü insan var. Koskocaman devletler yanında metafizikle uğraşan insanları dolaştırıyor. Var demek ki bir şey. Veya lucid rüya diye bir şey var. Araştırabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı