Rüyayı nasıl görüyoruz, hiç düşündünüz mü?

Bir şey görmüyor, sadece kafanızda düşlüyorsunuz. Dediğiniz gibi olsaydı körler rüya göremezdi. Aslında derin bir mevzu değil. Siz derin olmasını istiyorsunuz.
Bir insan ilk doğduğunda kör olsa yani dünyaya kör gelse bu kimse rüya görür mü ? Dediğiniz mantığa göre görüp düşlemesi lazım.Ama hiç görmüyor.Bence görür.

Ben en çok neyi arzularsam onu görüyorum rüyamda, 6 yıldır kabus görmüyorum ayrıca.
Bunu nasıl yapıyorsunuz. 1-2 haftada bir gözümün önüne gelen jumpscare ile uyanabiliyorum. Genelde bir yerim uyuşmuş falan oluyor. Galiba beyin böyle durumlarda aniden uyandırmak için yapıyormuş diye okumuştum. Hiç olmadı mı aniden rüyadan korkarak uyandığınız?

Bazı kimseler rüyalarında hiç görmediği yerleri görüyor ve bazen gerçekten o yere gittiği zaman ben burayı görmüştüm diyor veya hayatında hiç görmediği kimseleri rüyasında görüpte gerçek alemde görenler var.Bu başka birşey olmalı .
Evet bahsettiğiniz olay garip bir şey.

Rüyamda gördüğüm şeyleri bizzat gelecek zamanda yaşadım. En basitinden rüyamda bir sırada oturuyordum, çevreyi ve insanların yüzlerini keşfediyordum. O insanların hiçbirisini rüyamda görüp tanımamama rağmen bugün ise o insanlarla aynı masada yiyip içiyorum. :)

Normalde rüya görmüyorum, gördüğüm şeyleri ise bizzat deneyimliyorum. :)

Tecrübeler şaşmayacaktır.İlla burda yaşanılan birşeyler varsa anlatılacaktır.Yalnız şer bir rüya ise anlatmayın.Yorumlandığı gibi çıkar.İnancı olanlar için hadislere dayanarak söylüyorum.İnancı olmayan için susmayı tercih ediyorum.Bu konuya bildiğim kadarıyla hakimim çünki çok rüyalar gördüm.Merak ettim insanlar nasıl bakıyor.Bu sebeple konuyu açtım.

Aynen şer rüya görünce hadislere göre şeytandan olduğu söyleniyor.Bunun için sol tarafına üç kere tükürmek gerektiği veya üflemek gerektiği ve Allah a sığınmak gerektiği söyleniyor.İnancı olmayanlar lütfen nedenini, niçinini sormasın.Peygamberimize uymak düşer.Aslını biz bilemeyiz.Bu iş cerrah profuna soru sormak gibidir.Onlar bilir.Bize sadece uymak düşer.

Bunu nasıl yapıyorsunuz. 1-2 haftada bir gözümün önüne gelen jumpscare ile uyanabiliyorum. Genelde bir yerim uyuşmuş falan oluyor. Galiba beyin böyle durumlarda aniden uyandırmak için yapıyormuş diye okumuştum. Hiç olmadı mı aniden rüyadan korkarak uyandığınız?
Hayır, son 6-7 yıldır görmedim. Gördüysem de ben hatırlamıyorum.

Gerektiğinden çok anlam yüklenilen bir olgu rüya. Rüya yorumcuları falan filan astroloji gibi safsata tamamen. Rüyaların hayatımızı etkilediği yok, hayatımız yaşadıklarımız rüyalarımızı belirliyor. Hiç görmediğimiz bir şeyi önceden rüyada görmek falan inanmayın böyle şeylere.

Tamamen bilinç altı bundan 3-4 sene önce eski bilgisayarımız sadece PUBG Mobile kaldırıyor onu deli gibi oynuyorduk arkadaşlarla scope bulmak bayağı zordu bize denk gelmiyordu. Bir gece rüyamda o arkadaş gurubuyla PUBG oynuyorum bir çuval scope topladım şuraya saklayayımda diğer el alırız diyordum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı