Rüyayı nasıl görüyoruz, hiç düşündünüz mü?

Mercaen

Hectopat
Selam arkadaşlar, rüyayı nasıl görüyoruz hiç düşündünüz mü? Göz yok bir şey yok gözünü yumuyorsun ve bir şeyler görüyor hatta bir yerlere gidebiliyor hatta uçabiliyorsun. Bu nasıl oluyor merak eden var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiziksel olacak kadar sınırlı bir alem olduğuna inanmıyorum.Rüya bu kadar basit bir şey olamaz.Bazı kimseler rüyalarında hiç görmediği yerleri görüyor ve bazen gerçekten o yere gittiği zaman ben burayı görmüştüm diyor veya hayatında hiç görmediği kimseleri rüyasında görüpte gerçek alemde görenler var.Bu başka birşey olmalı .

Fiziksel olacak kadar sınırlı bir alem olduğuna inanmıyorum.Rüya bu kadar basit bir şey olamaz.Bazı kimseler rüyalarında hiç görmediği yerleri görüyor ve bazen gerçekten o yere gittiği zaman ben burayı görmüştüm diyor veya hayatında hiç görmediği kimseleri rüyasında görüpte gerçek alemde görenler var.Bu başka birşey olmalı .
Ben en çok neyi arzularsam onu görüyorum rüyamda, 6 yıldır kabus görmüyorum ayrıca.

Rahmetli Dedem ile aynı rüyayı görmüştüm. Ben kendi bakış açımdan, o kendi bakış açısından görmüştü. Vefat etmeden önce Anneme anlatmış, ben kendisi Vefat ettikten aylar sonra Annemden ilk defa duymuştum. Önemsiz dediğim rüya meğersem farklı kapıları aralamıştı. Rüyayı anlatmam doğru olmaz. Hem Bilimsem hem Dinsel bakılabilir bu olaya.
Bazı kimseler rüyalarında hiç görmediği yerleri görüyor ve bazen gerçekten o yere gittiği zaman ben burayı görmüştüm diyor
Dejavu olayı beynimizin yanlış çalışmasıyla alakalı.

Geri
Yukarı