Çözüldü Rufus ile biçimlendirme sonrası USB belleğe erişememe

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba. Memtest86 ile RAM testi yaptıktan sonra USB'nin 248 MB olduğunu gördüm. İnternette çözüm olarak Rufus ile önyüklenebilir değil seçeneğini seçerek biçimlendirin diyordu. Ben de denedim. İşe yaradı. Ama format sonrasında USB belleğe girmeye çalıştığımda resimdeki gibi uyarı veriyor. Devama tıkladığımda ise 2. resimdeki gibi giremiyorum USB'ye. Güvenlik sekmesi de yok. Ne yaptıysam olmadı. CMD ile formatladım, biçimlendirdim, disk yönetiminden diski silip baştan oluşturdum, Rufus ile tekrardan formatladım vs. konu hakkında fikri veya bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

Resimler:

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    8,9 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    8,2 KB · Görüntüleme: 26
Çözüm
Arkadaşlar çözümü buldum.
Rufus ile biçimlendirdikten sonra CMD yi kullanarak buradaki rehbere göre Flashı formatlayın. Daha sonra Flasha sağ tılayıp Biçimlendir deyin. Flashın ismini Yeni Birim yapın. NTFS ve 4096 bayt şeklinde hızlı biçimlendirin. Daha sonra Flashı çıkarıp takın. Sorun çözülüyor. (Çıkarıp taktıktan sonra Biçimlendir deyin. Aygıt Varsayılanlarına Geri Yükle'ye tıklayın. Hızlı Biçimlendir seçiliyken seçip biçimlendirin)
Hocam 2. resimdeki mavi yazıya basar mısınız?

Rufus ile biçimlendirdikten sonra CMD yi kullanarak buradaki rehbere göre Flashı formatlayın. Daha sonra Flasha sağ tılayıp Biçimlendir deyin. Flashın ismini Yeni Birim yapın. NTFS ve 4096 bayt şeklinde hızlı biçimlendirin. Daha sonra Flashı çıkarıp takın. Sorun çözülüyor. (Çıkarıp taktıktan sonra Biçimlendir deyin. Aygıt Varsayılanlarına Geri Yükle'ye tıklayın. Hızlı Biçimlendir seçiliyken seçip biçimlendirin)

Son düzenleme:
Çözüm
Rufus ile biçimlendirdikten sonra CMD'yi kullanarak buradaki rehbere göre Flashı formatlayın. Daha sonra Flasha sağ tılayıp Biçimlendir deyin. Flashın ismini Yeni Birim yapın. NTFS ve 4096 Bayt şeklinde hızlı biçimlendirin. Daha sonra Flashı çıkarıp takın. Sorun çözülüyor. (çıkarıp taktıktan sonra Biçimlendir deyin. Aygıt Varsayılanlarına Geri Yükle'ye tıklayın. Hızlı Biçimlendir seçiliyken seçip biçimlendirin)

Hocam bu nasıl bir çözümmüş 5 kez biçimlendirdiniz. 😂 Güle güle kullanın.

Geri
Yukarı