Rufus'un otomatik FAT32 gelmesi

Simaoforlan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlarım.
Rufus ile Windows flash bellek oluşturmaya oturdum. Recep Baltaş'ın videosunu ezberledim. Ve bir konu aklıma takıldı, son Windows surumu 4 GB ustunde oldugu için Rufus otomatik NTFS formatta kurar diyor lakin benim 4 GB ustu olmasına rağmen Rufus FAT32 ile kurdu.
FAT32 olması daha mı iyi? Fast Boot olayı için. Fast Boot konusunu da tam bilmiyorum.

İkincisi acaba Rufus'un güncel yazılımı 4 GB üstüne de mi FAT32 desteği veriyor?

Yardımcı olabilir misiniz? FAT32 NTFS farkı çok önemli mi?

Ayarlamayı Rufus yapıyor. Bende de aynısı olmuştu. 8 GB Kingston belleğe FAT32 olarak yazdı. Sorun yaşamadım.

FAT32'nin tek seferde 4 GB dosya taşıma sınırı vardır fakat bu Rufus'u etkilemez, çünkü Rufus ISO'yu değil ISO içeriğini yazar, install.wim/install.esd dosyası 4 GB'tan büyük değilse sorun çıkarmaz. FAT32 genellikle UEFI (GPT) bir şekilde kurmak için kullanılır.

Merhaba arkadaşlarım.
Rufus ile Windows flash bellek oluşturmaya oturdum. Recep Baltaş'ın videosunu ezberledim. Ve bir konu aklıma takıldı, son Windows surumu 4 GB ustunde oldugu için Rufus otomatik NTFS formatta kurar diyor lakin benim 4 GB ustu olmasına rağmen Rufus FAT32 ile kurdu.
FAT32 olması daha mı iyi? Fast Boot olayı için. Fast Boot konusunu da tam bilmiyorum.

İkincisi acaba Rufus'un güncel yazılımı 4 GB üstüne de mi FAT32 desteği veriyor?

Yardımcı olabilir misiniz? FAT32 NTFS farkı çok önemli mi?
Sorun olmayacaktır, Rufus kendisi ayarlıyor. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı