Rusya Polonya'ya füze fırlattı

Kendi ırkımdan başkasını savunmam bu kadar uzatmayın bence.
Aynısını Rusya Türkiye'ye yapsa ve bu cümleyi bir Ukrayna vatandaşı kursa ne düşünürdünüz dürüstçe cevaplayın. Bizim elimizden bir şey gelmiyor olabilir ama asla zulme sessiz kalmamalıyız.

Ben savaşın her türlüsüne karşıyım. Batının aksine Ukrayna için ne kadar üzülüyorsam orta doğuda yaşanan savaşlar içinde aynı şeyi düşünüyorum.

Aynısını Rusya Türkiye'ye yapsa ve bu cümleyi bir Ukrayna vatandaşı kursa ne düşünürdünüz dürüstçe cevaplayın. Bizim elimizden bir şey gelmiyor olabilir ama asla zulme sessiz kalmamalıyız.

Ben savaşın her türlüsüne karşıyım. Batının aksine Ukrayna için ne kadar üzülüyorsam orta doğuda yaşanan savaşlar içinde aynı şeyi düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yav Polonya'da okumak istiyorum dedim ülkeye füze düştü şimdi ordularını falan hazırlıyorlar. Bana dünyada rahat yok herhalde.

Benim Ukrayna'yı ya da Rusya'yı desteklemem onlara ne kazandıracak ya da biz savaştayken ukranyalıların konu açıp Türkiye haklı demesi ne yapalım şimdi bütün form Rusya'ya ambargomu uygulayalım.

Cevabı burada yazıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video'yu baştan sona aksatmadan izledim ki tarih bölümü de bitirmiş birisi olarak ilk 3 bölüm hafızamı canlandırdı arkadaşın anlatımı duru ince detayları güzel. Ukrayna savaşına gelirsek arkadaşların bahsettiği gibi paralı asker kullanımının olmadığını Rusya'nın kendi gücü ile savaşa dahil olduğunu söylüyor ki seferberlik vb. Durumlar da bunu kanıtlar nitelikte. Kısacası Rusya'nın haşmetliliği sadece isminde ve diğer askeri envanterinde nükleer silah bulunan tüm ülkeler gibi kullanamadığı nükleer savaş başlıklarında mı yatıyor?

Savaş kruvazörlerinden tanklara ne kadar kaynağı varsa topyekün öne süren Rusya hala nasıl asıl gücünü saklıyor oluyor anlamış değilim. Ortada ya çok büyük bir algı operasyonu var ya da Ukrayna cephesinden gelen haberler yalan dolan. Rusya çoktan savaşı kazandı geri çekilmiyor bizi yiyorlar.

Efenim bu örnekle yola çıkarsak biz milli mücadeleyi nasıl kazandık yahu?
Bunlar ilkokul, ortaokulda da ders dinlememiş anlaşılan. Hayır yani aynı olaylar orta doğuda da yaşanıyor. Amerika gibi gelişmiş orta doğuda kuvvetli olan bir ülke bile yakın tarihte Talibanla girdiği savaşta bir sonuç elde edebildi mi 20 yılda ? Aynı mantıktan yola çıkarsak Atatürk'ün de kurtuluş savaşını kaybetmesi lazımdı. Öyle mi oldu ? Hayır. Savaşta her şey askeri güç ve kaynak değildir. Evet bu etkenler önemli ama savaşın kesin sonucunu belirlemiyor.

Son düzenleme:
Yani anlamıyorum arkadaş adam başarısız diyorsun Ukrayna'da. Açıp da bir kere Rusya'nın asker ve silah gücüne bakmadın mı? İstese 5 dakikada bitirir yani azıcık düşünsen anlarsın çok zor olmamalı. Neyse daha fazla yazmayacağım. Anlamamakta ısrar ediyorsunuz.
Bi' garip düşünceler.

Bunun bunla alakası yok. Vietnam savaşına bakalım. 1 adet uçağı bile olmayan Vietnam vs ABD. Gayri nizami harp günümüzde gerek PKK gerek İslam Devleti gibi terör örgütlerinin sıkça kullandığı bir taktik. Ayrıca zamanında Kurtuluş Savaşı, Kosova-sirbistan catismasindada kullanildi. Önemli olan mühimmat değil nasıl savaştığın.

Agalar kasım ayında aldınız aldınız, aralık-ocak gibi hem bizim ekonomi hem bu dünya siyaseti yüzünden elektronik ürünlere büyük zam gelebilir. Alacağınız varsa alın. Bu arada yatırım tavsiyesi değildir...

Yeni konular

Geri
Yukarı