Rusya savaşı seçti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hemen şaka ya vurmayın dünya
rus-ukrayna konusuna kilitlenmişken Türkiye adaları geri almalı
Elbet bı bedeli olacak
Şey mi abi şöyle düşün bir bakkaldasın bakkal sahibi ile müşteri tartışıyor ikisi tartışıyorken sen de çaktırmadan ürün alıyorsun gibi. Keşke dediğin olsa ama.

Maden var mı bilmiyorum ama Rusya Kırım'ı ilhak ederek Karadeniz'deki deniz yetki alanını genişletti.
Rusya'dan beklenmeyen bir hamle geldi

Türkiyenin tarafsız kalması veya Rusyanın yanında yer alması lazım yoksa poku yeriz
Birisi yerden taş alır ve bilerek düşürür ucu yine bize dokunur.

Fark eden oldumu bilmiyorum savaş olursa Türkiye savaş gemilerini geçirsin diye batıya müsaade eder mi boğazları batıya açar mı

Arkadaşlar lütfen birazcık mantıklı düşünelim. Savaş ne olursa olsun, asla olmamalı. Biliyorsunuz, savaşların sonucu pek iyi bitmez.

Instagram'da çok görüyorum, "mülteciler bize gelsin", "mültecileri bekleriz" tarzında yorumları. Erkekler bunları kızları için diyor zaten. Ukrayna'daki kızlar da zaten eli şeyinde Türk gencini istiyordu. Bu cidden saçma bir düşünce. Ortada bir savaş var, bilmem kaç bin tane insan ölecek, millet neyin derdinde.

Lütfen mantıklı düşünelim ve savaşa karşı olalım. Genellikle savaşların sonu pek iyi bitmez. Ki zaten sizin de tahminleriniz üzere, bu savaşın ucu bize de dokunacaktır. Gerek ekonomisel; gerek ilişkisel konularda biz de zarar göreceğiz.

Umarım savaş çıkmaz da, her şey müzakere ile çözülür.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı