Rusya savaşı seçti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet hocam doğalgaz çok önemli bundan bizde zararlı çıkarız hemde baya zararlı çıkarız ve Amerika bize yardım etmez hatta bizi kullanır Amerika'nın yanında yer alırsak zarardayiz gibi geliyor bana
Rusya'nın yanında olursak doğalgaz bizde değil batı da artar ve ekonomik olarak zarar görürler 3. Dünya savaşı çıkarsa ve biz rusyayla ittifak olursak ve kazanırsak bir ihtimal balkanlardan toprak alabiliriz ve ekonomik anlamda Amerika'ya yaklasabiliriz ve Rusya'nın da işine gelir köprü görevi görüyoruz.
Biz zaten tarafımızı seçtik. Ukrayna tarafındayız.

Evet öyle. Amerika bizi kullanmayıp yardımcı olursa iyi olur ama Amerika'nın yapacağını pek sanmıyorum.
Bizim pek bir etkimiz olacağını sanmıyorum. Karadeniz üzerinden geçişler kısmında belki biraz etkimiz olabilir.

Henüz bir taraf seçmedi , şu an tarafsız davranıyor.
1645557531796.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya bu Rusya'yı bizim millet neden bu kadar gözünde büyütüyor anlamak mümkün değil. Yok adamların ordusu var coğrafik avantajı var da ekonomisi var mı? Bu kapitalist devirde en büyük silah ekonomi değil mi? Ayrıca Rusya Ukrayna'yı tamamen alamayacağı gibi işgal hareketi de başladığı anda enerjiye sırtına dayamış Rus ekonomisi aniden çökecektir. Ülkede halihazırda Putin'den rahatsız olan genç, özgürlükçü bir kesim de hayli artmış durumda üstüne de ekonomik buhran gelirse bir işin sonu Rusya için hiç iyi olmaz.

Son 10 yılda bu ülkede ABD ve Avrupa düşmanlığı dünya siyasetine sağlıklı değerlendirme yapılmasına engel teşkil ediyor maalesef burada bizim hükümetin de suçu var. Nato ve ABD var oldukça askeri açıdan dahi Rusya her zaman bunların arka planında kalır keza zaten Ukrayna Nato üyesi ülke değil. Demek istediğim Rusya çok güçlü bir deve olabilir ve bölgede ona kimse askeri açıdan yetişemeyebilir ama deveden büyük de fil vardır. İşte o fil de ABD'dir arkadaşlar kabul etmeseniz de durum budur.

Ayrıca Rusya'nın müttefikleri Çin ve İran'ın Putin'in bu saldırgan tutumunu onaylamadığını da belirtmek isterim.

Bu açıklama , Batıyla aramız bozulmasın diye yapıldı diye düşünüyorum. Zaten bu açıklamadan sonra Kremlin sözcüsü şöyle bir açıklama yaptı ; Ukrayna konusundaki görüş ayrılıkları, Rusya-Türkiye ilişkileri için engel değil. Bence şuan daha savaş körüklenmeden ve Türkiye'nin bundan sonraki adımlarını görmeden şu tarafta demek şuanlık pek mümkün değil gibi.

Son düzenleme:
Bu açıklama , Batıyla aramız bozulmasın diye yapıldı diye düşünüyorum. Zaten bu açıklamadan sonra Kremlin sözcüsü şöyle bir açıklama yaptı ; Ukrayna konusundaki görüş ayrılıkları, Rusya-Türkiye ilişkileri için engel değil. Bence şuan daha savaş körüklenmeden şu tarafta demek ve Türkiye'nin bundan sonraki adımlarını görmeden şu tarafta demek şuanlık pek mümkün değil gibi.
Evet Türkiye Rusya'nın yanında olabilir
Rusya doğalgazı pahalandirsinda görürüz Amerika'nın Avrupa'nın ekonomik çöküşünü Rusya'nın yanında olmazsak bizde çöküş yaşarız rusyayla aramız iyi olmalı.

Evet Türkiye Rusya'nın yanında olabilir
Rusya doğalgazı pahalandirsinda görürüz Amerika'nın Avrupa'nın ekonomik çöküşünü Rusya'nın yanında olmazsak bizde çöküş yaşarız rusyayla aramız iyi olmalı.
Alakasi yok Tarihte bize en büyük acıları yaşatan Ruslar olmuştur. Rusya'nın yanında olmamız mümkün değil hatta bizim basiretsiz politikacılarımız bizim ülkemizi çok fazla Rusya yanlısı yaptılar. Acayip bağımlı olduk. Suriye'de İdlib' te askerlerimizi vuran Rusyaydı.

Alakasi yok Tarihte bize en büyük acıları yaşatan Ruslar olmuştur. Rusya'nın yanında olmamız mümkün değil hatta bizim basiretsiz politikacılarımız bizim ülkemizi çok fazla Rusya yanlısı yaptılar. Acayip bağımlı olduk. Suriye'de İdlib' te askerlerimizi vuran Rusyaydı.
Şuan dünya savaşı olsa ve Rusya'nın yanında olsa ve kazansa balkanlardan toprak alma ve ekonominin gelişmesi gibi iyi olasılıklar var batıyı tutarsak ne olur Amerika bizi kullanır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı