Rusya savaşı seçti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu an dünya savaşı olsa ve Rusya'nın yanında olsa ve kazansa balkanlardan toprak alma ve ekonominin gelişmesi gibi iyi olasılıklar var batıyı tutarsak ne olur Amerika bizi kullanır.

Balkanları kaybetme nedenimiz olan Rusya yalnız. Nato üyesi olma nedenimiz Rusya. Hatta Boğazları almakla tehdit eden Rusya. Ukrayna'dan sonra Orta Asya Türk devletlerine sıranın gelebileceği konuşuluyor. Kısacası Rusya güvenilmez bir ülke.

Son düzenleyen: Moderatör:
Balkanları kaybetme nedenimiz olan Rusya yalnız. Nato üyesi olma nedenimiz Rusya. Hatta Boğazları almakla tehdit eden Rusya. Ukrayna'dan sonra Orta Asya Türk devletlerine sıranın gelebileceği konuşuluyor. Kısacası Rusya güvenilmez bir ülke.
Aynı şekilde Amerika da güvenilmez bir ülke ne yapalım şimdi.

Aynı şekilde Amerika da güvenilmez bir ülke ne yapalım şimdi.
Biz Batı medeniyetinin bir parçasıyız. Her ne kadar bizi Arap ve Doğu medeniyetine geri çekmek isteyenler olsa da bizim yerimiz Batı medeniyeti. Sen hiç Kuzey Korede yaşamak isteyen gördün mü ? Neden her kim yaşamak için hep Batı ülkelerine göç etmek istiyor? Çünkü demokrasi var. Kısacası bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.

Hayalperest falan değilim. Yunanistan bize savaş açacaksa N. A. T. O üyesi olmamızın ne anlamı var?

NATO üyesi olmamızın bir manası yok. Sadece ayak işi yapıyoruz o kadar. Kore savaşı mesela NATO üyesi olduğumuz için gittik.
Kalkıp Yunanistan gibi bir ülke bize saldıramaz diyemezsin. Türkiye her türlü alır. Bunu ülkem olduğu için değil bilinen sayısal verilere karşı diyorum.
NATO üyesi olabilirsin. Avrupa ABD ne kadar ülke varsa doğu bölgesinde terör örgütlerine tonla yardım yapıyor. Bu en basitinden ornek. Hani NATO üyesi olmamızın önemi nerede? İmkanı olsa Türkiye'yi bir kaşık suda boğarlar.

ABD Afganistan'a girdi yıktı. Sonuç ne? Yanlışlıkla girdik. Türkiye'ye girmeleri için sebep bile aramazlar. İşte bu yüzden diyorum gerçekleri anlamak için savaş görmeniz lazım.
Ama Türkiye eski Türkiye değil. Kolay değil öyle ama savaşta bir şansımız yok. Allah yardımcımız olsun.

Biz Batı medeniyetinin bir parçasıyız. Her ne kadar bizi Arap ve Doğu medeniyetine geri çekmek isteyenler olsa da bizim yerimiz Batı medeniyeti. Sen hiç Kuzey Korede yaşamak isteyen gördün mü ? Neden her kim yaşamak için hep Batı ülkelerine göç etmek istiyor? Çünkü demokrasi var. Kısacası bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.
Doğu ile Batı karşılaştırmanızı Kuzey Kore ile yapmanız pek mantıklı olmamış. Batı medeniyetinin parçasıyız demişsiniz. Bu nasıl oluyor açıklar mısınız? "Batıda demokrasi var, Doğuda yok, biz Batıya gitmek istiyoruz" diyen herkes Batı medeniyetinin bir parçası oluyor diyorsanız hayretle okumaktan başka bir şey yapamam. Batı ülkelerinde düzen olup Asya ve Orta Doğuda olmaması sizce normal mi? Afrika ülkeleri Avrupa yüzünden bu halde. Asya ülkeleri Rusya ve Çin yüzünden bu halde. Orta Doğu zaten iki ucu b*klu değnek. Dünyayı yönetmek isteyen her devlet Orta Doğuya müdahale ediyor. ABD zaten bu bölgelerin hepsine müdahale ediyor. Yani "Batıda demokrasi var Doğuda yok" demenizin sebebi zaten Batı oluyor. Her yerde parmağı olan Amarıga. Kendi ülkelerinde demokrasiyi sağlamak için bizi bu hale getiriyorlar ki biz baskı altına alınan bir çok ülkeye göre iyi durumdayız. Siz "ben mutlu yaşayayım diğerleri umurumda değil" deyip yaşadığınız ülkenin masum insanları katletmesine göz yumacaksanız Batı tam size göre. Demokrasiyi sadece kendi halkına uygulayan, diğer halkları köle hatta fazlalık olarak gören medeniyete özeniyorsanız sizin için sadece üzülürüm.

Kalkıp Yunanistan gibi bir ülke bize saldıramaz diyemezsin. Türkiye her türlü alır. Bunu ülkem olduğu için değil bilinen sayısal verilere karşı diyorum.
Saldıramaz derim. Saldıramazlar çünkü. Kendin de bunu verilere dayanarak söylüyorsun aynı şekilde. Farklı bir şey konuşmuyoruz. NATO ile alakası yok. O sadece bir faktör. Yunanistan hem bize savaş açamaz, hem de bizim gibi NATO ülkerinden birisi sonuçta demek istiyorum. Manası olsun veya olmasın NATO üyeliği de buna engel teşkil eden bir faktör. Eğer böyle bir savaşı açacak olurlarsa zaten NATO üyesi olmamızın anlamı yok. Rusya'nın yanında yer alırız düz mantık ile.

Kaldı ki, Yunanistan'ın savaş açması şu an konu ile çok alakasız. Rusya-Ukrayna ikilisinden ne alaka yani Yunanistan? :) Buna karşılık yine de cevap verdim. Yoksa NATO'nun ne kadar tırt olduğu bilindik bir şey. Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur değimi her zaman doğrudur.

NATO üyesi olmamızın bir manası yok. Sadece ayak işi yapıyoruz o kadar. Kore savaşı mesela NATO üyesi olduğumuz için gittik.
NATO üyesi olabilirsin. Avrupa ABD ne kadar ülke varsa doğu bölgesinde terör örgütlerine tonla yardım yapıyor. Bu en basitinden ornek. Hani NATO üyesi olmamızın önemi nerede? İmkanı olsa Türkiye'yi bir kaşık suda boğarlar.

ABD Afganistan'a girdi yıktı. Sonuç ne? Yanlışlıkla girdik. Türkiye'ye girmeleri için sebep bile aramazlar. İşte bu yüzden diyorum gerçekleri anlamak için savaş görmeniz lazım.
Ama Türkiye eski Türkiye değil. Kolay değil öyle ama savaşta bir şansımız yok. Allah yardımcımız olsun.
Nato üyesi olabilmek için Kore'ye asker yolladık. Atladığın detaylardan birisi ikincisi Yunanistan'ı asla küçümseme adamlar ciddi şekilde silahlanmış durumdalar. Bugün kullandığımız tüm modern ekipmanlar Nato ekipmanlarıdır. Abd savunuculuğu yapmıyorum dikkatini çekerim. Batı medeniyeti dediğimiz şey bilim ilerlemeciliktir. Gelişmiş G7 ülkeye bakın kimler ? Batı ülkeleri. Yeni teknolojiler nerden geliyor?
Saldıramaz derim. Saldıramazlar çünkü. Kendin de bunu verilere dayanarak söylüyorsun aynı şekilde. Farklı bir şey konuşmuyoruz. NATO ile alakası yok. O sadece bir faktör. Yunanistan hem bize savaş açamaz, hem de bizim gibi NATO ülkerinden birisi sonuçta demek istiyorum. Manası olsun veya olmasın NATO üyeliği de buna engel teşkil eden bir faktör. Eğer böyle bir savaşı açacak olurlarsa zaten NATO üyesi olmamızın anlamı yok. Rusya'nın yanında yer alırız düz mantık ile.

Kaldı ki, Yunanistan'ın savaş açması şu an konu ile çok alakasız. Rusya-Ukrayna ikilisinden ne alaka yani Yunanistan? :) Buna karşılık yine de cevap verdim. Yoksa NATO'nun ne kadar tırt olduğu bilindik bir şey. Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur değimi her zaman doğrudur.
Doğuda kim var ? Japonya mı ? Güney Kore mi? Tayvan mı? Avustralya mı? Hepsi Batı medeniyetinin bir parçasıdır. Çin diyeceksiniz. Çin'in sahip olduğu teknoloji nereden geliyor? Huaweı ne oldu? Ambargolar sonrası neredeyse silindi.

Biz İslam'dan önce de sevilmiyorduk İslam'dan sonra da sevilmiyoruz Dünya'nın canını çok yaktık.
O zaman İngiltere'nin alınması lazım. İngiltere 'ye böyle değiller neden?
Ben diyorum ki Avrupa açısından doğalgazın pahalı gelmesi iyi olmaz ama Rusyayla müttefik olursak doğalgaz açısından iyi olur. Şuan doğalgaz pahalı daha da pahalı olursa yararimiza olmaz doğalgazın pahalanmasi batı içinde iyi olmaz enflasyonu arttırır.
Yeter artık şu doğal gazı sal. Başka şeylere odaklan.

Son düzenleme:
Ukrayna'da 18-60 yaş arası yedek askerler göreve alınmaya başlamış. Bunun sonu çok kötü yerlere gitmeye başladı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı