Rusya savaşı seçti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Adamın hemen yanı başında Rusya var. Batı ile mi anlasacakti?
Zamanında bizim de dibimizde SSCB vardı, batı ile anlaştık işgallerinden kurtulmak için. Letonya, Estonya ve Norveç de Rusya ile şu anda sınır komşusu hatta Belarus'u da Rusya kuklası olarak düşünürsek Litvanya da benzer şekilde komşu sayılır. Bu ülkeler de batı ile anlaştı başlarına ne geleceğini bildikleri için. Gayet anlaşılabiliyor, Rusya neden çok daha güçsüz durumdaki Estonya'ya el atamıyor Finlandiya körfezinin güney sahilini ve özellikle Talinn gibi körfezi ve Baltık'ı kontrol edebileceği liman şehrini komple kontrol edebilmek için?

Ukrayna konusunda NATO çok isteksiz davrandı, Ukrayna ise şu anda oldukları duruma bakmadan NATO'ya bu kadar güvenerek büyük hata yapıp yalnız kaldı maalesef. Forumda yıllardır bunu diyorum, Rusya yalnız yakaladığını affetmez.

Son düzenleme:
Zelenskiy'den 'Telefonla aradım ulaşamadım' diyen İtalya Başbakanı Draghi'ye yanıt: Bir dahaki sefere savaşın programını Mario Draghi'ye göre ayarlamaya çalışacağım.

Taliban, Rusya ve Ukrayna'ya diyalog ve barış çağrısı yaptı.

Zelenskiy: “Bütün ülkelerde, tüm şehirlerde sokaklara çıkın ve Avrupa için barış, Ukrayna için barış talep edin.”

Ukrayna Devlet Başkanı: Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den benimle konuşmasını istiyorum

Zelensky, Putin'i müzakereye davet etti.

Kremlin "teklifi aldık" dedi.

Rus ordusunun Kiev'e yaklaşmasının ardından Zelensky sığınağa girdi.

Putin: Rus askerleri yiğitçe savaşıyorlar ve önlerine konulan tüm hedeflere ulaşacaklar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATO kararlı bir adım atmıyor, Zelensky'nin dediği gibi bunlar nasihatten öteye gitmiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sıradan bir kınama cümbüşüne dönmemeli."

Putin ile Suriye Lideri Esad telefonda görüştü.

Suriye Lideri Beşşar Esad: Bugün Rusya sadece kendini değil, dünyayı, adalet ve insanlık ilkelerini de savunuyor. Suriye'de teröristler ve Ukrayna'da Naziler. Suriye, Rusya Federasyonu'nun yanındadır.

Bununla ilgili çok güzel bir sahne var dur bulayım.
Edit:Bulamadım :(
Edit2:Buldum :)

Dosya Ekleri

• ECKRD8oWkAYE0Ny.jpeg
    ECKRD8oWkAYE0Ny.jpeg
    85,9 KB · Görüntüleme: 76
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı