Rusya savaşı seçti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Rusya; füze ve bombardıman uçaklarıyla dümdüz edip, taş taş üstünde bırakmadığı Suriye topraklarında yaptıklarının aynısını Ukrayna'da yapamıyor. Çünkü gelecek tepkilerden çekiniyor.

Batı; Suriye, Irak, Afganistan ve birçok yerde yaşanan katliamlarda kör, sağır ve dilsiz oldu, sesini çıkartmadı. Ama ölenler kendilerinden olunca dünyayı ayağa kaldırdılar.

Bu arada savaş sırasında Rusya'nın kağıttan bir kaplan olduğu da görmüş olduk.
Sence Rusya'nın tepkilerden çekinme durumu olabilir mi? Daha ne olacak çok fazla tepki aldı aşırı fazla ambargo yediler tepkileri gram umursadıklarını sanmıyorum. Yanlış bilmiyorsam daha önce yasak bombaları kullanmıştı.

Sence Rusya'nın tepkilerden çekinme durumu olabilir mi? Daha ne olacak çok fazla tepki aldı aşırı fazla ambargo yediler tepkileri gram umursadıklarını sanmıyorum. Yanlış bilmiyorsam daha önce yasak bombaları kullanmıştı.

Peki sence Suriye'yi dümdüz eden Rusya, Ukrayna'yı neden dümdüz etmiyor?

Peki sence Suriye'yi dümdüz eden Rusya, Ukrayna'yı neden dümdüz etmiyor?
Amacı dümdüz etmek değil çünkü. Amacını bilemeyiz ama bana göre hükümeti düşürmek ülkenin içinden geçmek değil. Rusya tepkilerden korksa savaş açmazdı ya da misket bombası gibi yasak bombaları kullanmazdı.

Dostlar sadece Twitter'ı haber olarak kullanıyorsunuz. Bu yanlış bir şey.
Bu arada unutmayın ki savaş sırasında güzelim insanlar ölürken veya yaralanırken batı medyası bu zor durumda kalmış zavallıları savaş propagandası olarak kullanıyor. Bunları görünce insanlar savaş kötü bir şey demezler ama Ukrayna tarafına savaşa giderler. Çok acıyorum bu savaş sırasında ölenlere ve yaralananlara.
Tamam arkadaşlar da bilgi vermeye devam edin ama gerçekten tarafsız olun. Ne Ukrayna ne de Rusya tarafında bu konuyu konuşmayın.

Son düzenleme:
Aga sakin olun savaş falan yok iki atışırlar güç gösterisi bağır çağır zengin ülkeler daha zengin. Kırılgan ekonomiye sahip ülkelerim ekonomisi kötüye gider artan fiyatlar doğal gaz problemleri. 3 ay sonra ABD Rusya Ukrayna suları sakinleşir olan bizim gibi ekonomilere olur. Savaş yok sakin olun.
Evet arkadaşlar; savaşın 87. günündeyiz.

Rusya; füze ve bombardıman uçaklarıyla dümdüz edip, taş taş üstünde bırakmadığı Suriye topraklarında yaptıklarının aynısını Ukrayna'da yapamıyor. Çünkü gelecek tepkilerden çekiniyor.

Batı; Suriye, Irak, Afganistan ve birçok yerde yaşanan katliamlarda kör, sağır ve dilsiz oldu, sesini çıkartmadı. Ama ölenler kendilerinden olunca dünyayı ayağa kaldırdılar.

Bu arada savaş sırasında Rusya'nın kağıttan bir kaplan olduğu da görmüş olduk.

Rusya kağıttan kaplan olsaydı NATO Rusya'ya karşı kurulmazdı.

Rusya kağıttan kaplan olsaydı NATO Rusya'ya karşı kurulmazdı.

NATO Rusya'ya değil, Sovyetler Birliğine karşı kuruldu.
Amacı dümdüz etmek değil çünkü. Amacını bilemeyiz ama bana göre hükümeti düşürmek ülkenin içinden geçmek değil. Rusya tepkilerden korksa savaş açmazdı ya da misket bombası gibi yasak bombaları kullanmazdı.

Rusya'nın 2 hafta olarak planladığı savaş bugün 3. ayına girerken kara ordusu tükendi. Bunu ben değil emekli Rus generaller söylüyor. Savaşı, Suriye'de yaptığı gibi balistik füze ve ağır hava bombardımanı desteği ile bitirebilir ama gelecek tepkilerden korkuyor çünkü ölenler beyaz ve Hristiyan (bunu ben değil Avrupalılar söylüyor). Suriye'de olduğu gibi katledilenler koyu renkli ve Müslüman olsalardı, batı sessizliğini koruyacaktı.

Rusya'nın elinde büyük bir enerji kozu var ama batı alternatif çözüm bulduğu anda Rusyayı tamamen bitirir.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı