Rusya - Ukrayna savaşı ne zaman biter?

Bu savaşın 3 ihtimali var
1-Ukrayna Rusya'yı geri püskürtür barış imzalarlar.
2-Rusya Kiev'e girer ve kukla hükümet kurar.
3-Rusya Ukrayna'nın hepsini işgal eder (bu durumda ABD'nin savaş etme ihtimali çok yüksek)

Ben daha çok 2. senaryoyu mümkün görüyorum.
Rusya ordusu büyük ihtimal Kiev merkezine girmez. Ukrayna ordusu çok yığınak yaptı. Ukrayna Polonya sınır bağlantısı kesilecek veya Harkov, Mariopol gibi büyük şehirlerin hepsi kuşatılarak Ukrayna hükümetinin ateşkes istemesi beklenecek.

Bu tür savaşlar 15 seneyi bulur ve geçer. En bilindik örnek Suriye. Savaş aralıklarla devam ediyor. Afganistan başka bir örnek. Kore'de barış resmi olarak yok. Savaş durumundalar. Viyetnam 15 sene sürdü.

Bu tür savaşlar 15 seneyi bulur ve geçer. En bilindik örnek Suriye. Savaş aralıklarla devam ediyor. Afganistan başka bir örnek. Kore'de barış resmi olarak yok. Savaş durumundalar. Viyetnam 15 sene sürdü.
Bu ihtimal var gerçekten biz bitecek diye düşünüyoruz ama benzer örnekleri gördük.

Tarih vermek zor. Siyasi olarak anlaşabilirlerse en kısa sürede savaş biter ve umarım öyle de olur. Görüşmelerde ilerleme kaydedildiği ve bazı konularda anlaşıldığı söyleniyor. Neler olacağını zaman gösterecek.

Tarih vermek zor. Siyasi olarak anlaşabilirlerse en kısa sürede savaş biter ve umarım öyle de olur. Görüşmelerde ilerleme kaydedildiği ve bazı konularda anlaşıldığı söyleniyor. Neler olacağını zaman gösterecek.

Peki her iki taraftan biri geri adım atmış olabilir mi? Tahmin olarak geri adım atılmış ise hangi ülke atmıştır.

Geri
Yukarı