RX 460 ve X4 860K Darboğaz

Omer G.

Hectopat
Daha fazla  
RX 460 ve x4 860k ile çok bariz darboğaz yaşıyorum. İşlemci kullanım seviyeleri %80'lerdeyken GPU kullanımı %15-20'leri geçemiyor, izlediğim bütün RX 460 ve x4 860k'lı videolar da bir darboğaz yoktu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Monitör: 1400x900

HDD:Eekran kartına para ayırabilmek için oldukça eski bir HDD kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci %100'ken GPU düşük seviyedeyse darboğaz olur.

Hangi oyunlarda, hangi ayarlarda sorun yaşıyorsun hiçbir bilgi yazmamışsın. X4 860k için alabileceğin en ideal ekran kartlarından birini almışsın yalnız biraz oc yapman gerek özellikle multiplayer oyunlar için.

İşlemci %100'ken GPU düşük seviyedeyse darboğaz olur.
Merhaba, buna ne denilir ? bilemiyorum ama CPU %80 GPU %20 olmasının başka adı olmaz sanırım,yapmaması gerektiğini düşünüyorum OC'lu değil işlemci yeni.

Hangi oyunlarda, hangi ayarlarda sorun yaşıyorsun hiçbir bilgi yazmamışsın. X4 860k için alabileceğin en ideal ekran kartlarından birini almışsın yalnız biraz oc yapman gerek özellikle multiplayer oyunlar için.
Merhaba öncelikle önerin için sağol fakat OC'suz hiç zorlanmadan beslemesi lazım fazla darboğaz oluyor ve her türlü oyun için geçerli, ben Far Cry 3 CS:GO gibi başlıca oyunlar oynuyorum ve 15-25 FPS'i dibine kadar hissediyorum. Acaba bir çeşit işlemci hatası mı ? fatura duruyor garantiye verebilirim sadece yazılımsal ise elimden geldiğince yapmayı denemek istiyorum ayrıca garantiye vermek şuan son işim olmalı diye düşünüyorum

İzlediğin videolar 1080p çözunurlukte test ediliyor buyuk ihtimal.
Evet ama çok fazla oluyor fazlasıyla, yer yer CS:GO için bile 10 FPS'i görüyorum.

10 FPS normal değil. Farklı çözünürlük ile deneme yapabilir misiniz?
Ekran kartı driverinizi,işletim sisteminizi ve oyunlar için gerekli yan programları kontrol etmenizi de öneririm.

10 FPS normal değil. Farklı çözünürlük ile deneme yapabilir misiniz?
Ekran kartı driverinizi,işletim sisteminizi ve oyunlar için gerekli yan programları kontrol etmenizi de öneririm.
Drive Booster 5 adlı uygulama üzerinden güncelledim lakin sonuç değişmedi.

Sürücüleri kurmak için o tarz üçüncü parti uygulamaları kullanmayın, kendiniz üreticinin sitesinden en güncel sürümleri indirin. Bilgisayarınız hakkında da daha detaylı bilgi verin. İşletim sistemi ve donanımları marka model olarak belirtin. Böylece sorunu ve çözümü daha kolay bulabiliriz.

Sürücüleri kurmak için o tarz üçüncü parti uygulamaları kullanmayın, kendiniz üreticinin sitesinden en güncel sürümleri indirin. Bilgisayarınız hakkında da daha detaylı bilgi verin. İşletim sistemi ve donanımları marka model olarak belirtin. Böylece sorunu ve çözümü daha kolay bulabiliriz.
Sanırım haklısın ve AMD'de de görmüştüm,şimdi indiremeyi deneyeceğim.Sorun düzelmezse bildiririm.

Oh sonunda nihayet GPU kullanımını %90 seviyelerinde görebildim ama arada sırada GPU yine eskisi gibi oluyor tam anlamıyla çözemedim bunun için yeni başlık açmalı mıyım ? demek istediğim'' X4 860K RX 460 ani FPS düşüşü'' şeklinde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı