RX 470 marka seçimi

GPU'yu 1.400'e VRAM'i 1860'a çıkartabildim. Bu şekilde bi 30-40 dakikadır beachmark yapıp, oyun oynuyorum herhangi bir çökme yaşamadım.

GPU'mu denedim ne kadar çıkabiliyor diye, öğrenmiş oldum :) Daha yukarısını denemeye gerek bile duymuyorum çünkü bu şekilde zaten performansı çok iyi oldu.

Not: Shadow Of Mordor'da Min 62 normalde 92 FPS sonucunu aldım FullHD Ultra ayarlarda.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    230,9 KB · Görüntüleme: 130
  • 2.png
    2.png
    238 KB · Görüntüleme: 124
  • 3.png
    3.png
    177,5 KB · Görüntüleme: 138

Şimdi yalan konuşmayayım, overclock konusundaki bilgim ciddi derece kısıtlı, belki bu değerlere daha az voltaj vererekte ulaşabilirdim, ki zamanla bunları da denerim. Benimki ilk heycanda '' acaba ne alabiliyorum '' denemesi idi :)

Monitörüm zaten 75Hz, oyun oynarken FPS'i 75'e sabitlerim, boşu boşuna kartı yormanın manası yok :)

Yanlız o kadar düşündüm 1060 mı 480 mi diye. FreeSync'den taviz vermemek için Rx480 bekledim
gelmeyince sinir olup 470 aldım, cidden memnun kaldım şuanlık :)

GPU'yu 1.400'e VRAM'i 1860'a çıkartabildim. Bu şekilde bi 30-40 dakikadır beachmark yapıp, oyun oynuyorum herhangi bir çökme yaşamadım.

GPU'mu denedim ne kadar çıkabiliyor diye, öğrenmiş oldum :) Daha yukarısını denemeye gerek bile duymuyorum çünkü bu şekilde zaten performansı çok iyi oldu.

Not: Shadow Of Mordor'da Min 62 normalde 92 FPS sonucunu aldım FullHD Ultra ayarlarda.
Tek kelimeyle mükemmel hocam. OC yapacaksak o zaman RX 480 yerine 470 alalım :)

Tek kelimeyle mükemmel hocam. OC yapacaksak o zaman RX 480 yerine 470 alalım :)

Hocam dediğim gibi overclock'dan çok anlamayan birisi olarak bu değerlere çok rahatça uğraştım. Ki 1.400mhz'e çıktıktan ve stabil olduğunu gördükten sonra daha da arttırım yapmadım, yanii belki 1450 olacak, ama ben denemedim, yarın belki deneyeceğim :)

RX 470 için FreeSync şart mı? Bu hafta sonuna bilgisayar topluyacam fakat monitör konusunda kararsızım. Önerisi olan varsa link atabilir mi?

FreeSync şart değil, bir bonus o.

Eğerki monitör arıyorsan ve ekran kartın FreeSync destekliyorsa, ne yap ne et;

AOC G2460VQ6 24'' 1ms Amd FreeSync Full HD

Bu veya bunun gibi 24 inc 1ms 75hz FreeSync destekli bir monitör al. Görüntü çok net, kesilmeden takılmadan geliyor :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı