RX 470 mi vs GTX970

İşlemci alabilmem için anakartda almam gerek şuan bu kadar bütcem yok elimdekilerle bir şeyler yapmak zorundayım en kötü 1060 ı zararına satıp RX470 alırım. Tabi bu sisteme 470 de darboğaz yapar mı yapmaz mı endişeside yok değil içimde
İ5 3470 GTX 1060 ile darboğaz yapmıyor sizinki nasıl oluyorda darboğaz oluyor? çözünürlükü 2k yapıp deneyin

@ertugrulseferoglu Daha önce benzer sorunu yaşayan birini gördüm, ne yaptıysa olmadı sonra GPU-Z ile değerlere bakınca oldu şok. Görselde ki işaretli yerde; x4 yazıyordu, o sorunu nasıl çözdüğünü hatırlamıyorum ama çözmüştü x16 oldu ve sorun ortadan kalkmıştı. Sende kontrol et istersen.

GPU_2D00_Z_2D00_Graphics_2D00_Card_2D00_Details_2D00_GTX_2D00_690_5F00_7BB330A5.jpg

@ertugrulseferoglu Daha önce benzer sorunu yaşayan birini gördüm, ne yaptıysa olmadı sonra GPU-Z ile değerlere bakınca oldu şok. Görselde ki işaretli yerde; x4 yazıyordu, o sorunu nasıl çözdüğünü hatırlamıyorum ama çözmüştü x16 oldu ve sorun ortadan kalkmıştı. Sende kontrol et istersen.

Eki Görüntüle 201535
Aynen. Problem PCI hatlarında olabilir. Anakartında iki adet PCI-Express X16 portu var. İkisini de dene. Ama şimdi düşününce Technopat'ın bir videosunda X4 bile yeterli demişti. Ama yine faydalı olabilir. Bir dene.

Eki Görüntüle 201535

Yanlış hatırlamıyorsam CPU değerlerini kontrol ettiğimde herhangi bi sorun yoktu yinede eve gidince bi göz atıcam tekrardan

Yanlış hatırlamıyorsam CPU değerlerini kontrol ettiğimde herhangi bi sorun yoktu yinede eve gidince bi göz atıcam tekrardan
GPU bu arada düzeltiyim

Aşağıdaki görsellere bakıldığında, elindeki işlemci i3 6320 ile i5 6400 arasında kalıyor. Darboğaz yüksek muhtemel!

1.jpg
2.jpg

@ertugrulseferoglu CPU değerlerini demiyorum kardeşim, GPU değerlerini diyorum. CPU-Z ve GPU-Z farklı yazılımlar.

Son düzenleme:
i5 6400, GTX 1060'ı kıl payı kurtarıyor, bu yüzden i5 6500 öneriyorum RX 480 ve GTX 1060 için. CPU performansı bunun altına düştüğünde, kritik eşik geçilmiş oluyor ve sonuç darboğaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı