RX 480 8 GB Rainbow performans sorunu

Takotako

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 2 ay önce AMD RX 480 aldım 8 GB modeli. Sonra hangi oyunu alsam diye düşündüm uplayden rainbow aldım. Ultra ayarlarda 155 FPS falan veriyordu ilk zamanlar. Üzerinden 2 ay geçti ve arada 10 saniye donmalar oluyor. Oyun girdiğimde kesin olarak 2 kez donma yaşıyorum. FPS çok fazla mesafeli oluyor. Bir an 30 bir an 45 bir an 130 FPS gibi. Ve sanki bir tuhaflık var ekran kartında. Acaba arızalı mı diye düşünüyorum. Öyle bir durum varsa garantiye vericem mecburen. Ama pek bir bilgim yok o yüzden kafama göre iş yapmak istemem. Rica etsem yardım eder misiniz ?

Arkadaşlar ben 2 ay önce AMD RX 480 aldım 8 GB modeli. Sonra hangi oyunu alsam diye düşündüm uplayden rainbow aldım. Ultra ayarlarda 155 FPS falan veriyordu ilk zamanlar. Üzerinden 2 ay geçti ve arada 10 saniye donmalar oluyor. Oyun girdiğimde kesin olarak 2 kez donma yaşıyorum. FPS çok fazla mesafeli oluyor. Bir an 30 bir an 45 bir an 130 FPS gibi. Ve sanki bir tuhaflık var ekran kartında. Acaba arızalı mı diye düşünüyorum. Öyle bir durum varsa garantiye vericem mecburen. Ama pek bir bilgim yok o yüzden kafama göre iş yapmak istemem. Rica etsem yardım eder misiniz ?
İşlemci modelini söyleyebilir misin? Darboğaz olabilir belki.

Ram : 8 gb
İşlemci : İntel i5 4460 3.20 ghz
Anakart : Gibayte GaH81M

İ5 4460 3.20 ghz
Arkada herhangi bir program açık olmadığından emin olmalısın. Sadece Rainbow'da mı oluyor bu sorun? Başka oyunlarda da test edip sonuçları söyleyebilirsen sevinirim. Bir de MSI Afterburner ile oyun içerisindeki CPU ve GPU kullanım değerleri nedir?

@KralGS
Rainbow o kadar bellek isteyen bir oyun değil. Önerilen sistemde 8 GB bellek yazıyor. Ayrıca sorun bellek olsaydı ilk başta sorun yaşardı. 2 ay sonra böyle bir sorunla karşılaşmış. Büyük ihtimal bir parçasında sorun var ya da sürücüde. Güç kaynağında bile sorun olabilir.

Oyuna gelen bütün Updateleri uyguladınızmı ? Sistem kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü oyun HD7790 istiyor. Bence her şeyin güncel olduğundan emin olun. Ayrıca oyunu game booster ile çalıştırın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı