RX 480 8 GB Rainbow performans sorunu

Takotako

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 2 ay önce AMD RX 480 aldım 8 GB modeli. Sonra hangi oyunu alsam diye düşündüm uplayden rainbow aldım. Ultra ayarlarda 155 FPS falan veriyordu ilk zamanlar. Üzerinden 2 ay geçti ve arada 10 saniye donmalar oluyor. Oyun girdiğimde kesin olarak 2 kez donma yaşıyorum. FPS çok fazla mesafeli oluyor. Bir an 30 bir an 45 bir an 130 FPS gibi. Ve sanki bir tuhaflık var ekran kartında. Acaba arızalı mı diye düşünüyorum. Öyle bir durum varsa garantiye vericem mecburen. Ama pek bir bilgim yok o yüzden kafama göre iş yapmak istemem. Rica etsem yardım eder misiniz ?

Arkadaşlar ben sorunu çözdüm sanırım. Güç kaynağında tuhaf bir ses algıladım böyle çalışıp çalışmama gibi ses değişimleri oluyor. Güç kaynağıma baktım internetten bayağı bir eski 560 Watt ama bayağı eski yani. Birilerine de sordum. Yüksek ihtimal güç kaynağının ömrü yavaştan bitiyor dediler. Doğru olabilir mi? Hepinize teşekkür ederim en başta yardım ettiğiniz için. RAM ile alakası yok dostum NVIDIA GTX 950 vardı bende önceden yine RAM 8'di.

Bunu dizüstünde de görüyoruz. Fişi prizden çekince performansta baya bir düşüş oluyor. Sistem kendini daha düşük frekansta çalıştırıyor. Tabi güç kaynağında sorun olunca stabil bir düşüş değil de anlık düşüş yaşanıyor. Yetersiz güç verildiğinde böyle dalgalanmalar olabilir. Mümkünse başka güç kaynağı ile dene.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı