XFX RX 480 8 GB kasma sorunu

DMX-07

Centipat
Arkadaşalar ilginç bir sorun yaşıyorum nasıl anlatacağım onu da bilmiyorum. Araştırdım ama bir türlü bulamadım. Sorun şu XFX RX 480 ekran kartına sahibim daha önceki bu sorun olmadı son 1 haftadır devam ediyor kartın fanları falan çalışıyor sıkıntı yok, oyuna giriyorum 3-5 dk sorun yok, FPS normal ama 3-5 dk sonra oyun bir anda kasmaya başlıyor. Ekran kartından gelen hani araba çalışır gibi bir ses vardır ya o kartın devrede olduğunu bildiğin o ses oda duyulmuyor. Oyun bir anda fena şekilde kasıyor. Sonra oyun içindeyken Alt+Tab yaparak masaüstüne dönüyorum AMD adrenalin 2020 Edition sürücü programını açıyorum ardından 3-4 saniye sonra ekran kartından hani arabada gaza basarsınızda hınnnnn diye ses gelir ya :D, ekran kartının devrede olduğunu biliriniz yani, böyle bir ses geliyor sonra Alt+Tab yapıyorum oyuna dönüyorum 5-10 saniye sonra oyun normale dönüyor kasma ortadan kalkıyor. Oyun yağ gibi oluyor 5-6 dk oynadıktan sonra gene aynısı oluyor anlamadım gitti. Adam akıllı bir oyun oynayamaz oldum çünkü az kaldı fırlatıp atacağım kartı o dereceyim yani. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bu arada kendi yaptıklarımı anlatayım bilginiz olsun Driver en güncel ve eski sürümlerini denedim bir şey değişmedi.
Win 10 kullanıyordum onda yapmaya başladı sonra format attım bir şey değişmedi Win 7 kurdum şu anda Win 7 yüklü 2 kere kurdum gene bir şey değişmedi.
Oyun içinde kart sıcaklık 70 derecelerde fan çalışıyor.
Sonra acaba fanlardamı dedim fan ayarlarını manuel yapıp hep çalıştırdım yüksek ayarda gene aynısı oldu değişmedi.
En son da dün RX 480 kartıma RX 580 BIOS attım belki düzelir diye az önce test ettim oyunda gene aynı. Kendi çözüm arayışlarım bunlar. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Ekran kartındaki termal macun bittiği için ısınma yapıp bu sorunu çıkartıyor olabilir veya fanlarını temizlemediyseniz uzun süredir bir elden geçirin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı