RX 480 Çıktı

Bu sabah saat 05.00'da ki AMD Computex etkinliğinde tanıtıldı. Sadece 480 modeli tanıtılan serinin 4 GB ve 8 GB seçenekleri bulunuyor. Kart ise 150 Watt güç çekiyor ve referans tasarıma göre sadece 6-PIN giriş istiyor.
4 GB 199$
8 GB 249$ olacak.
9310_ellesmere_cam4_02_0010_4k-100663926-orig-900x447.jpg

amd-rx-480-polaris-3-900x532.jpg

amd-rx-480-polaris-4-900x506.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük fiyat etiketiyle kullanıcıya yüksek performans vermeyi amaçlayan bir görsel. Bu fiyat ile tüketicilere yaklaşmayı başaracaktır. Kimin iyi yada yüksek performans veren kartlar yaptığı biz son kullanıcılar için en azından bir şey ifade etmiyor ' Zenginin malı züğürdün çenesi yorar misali '. Bizler için önemli olan maddi durumumuza göre alabileceğimiz en uygun ve hesaplı ürünleri seçip bir kombin yaratabilmek.

güzel kart güzel performans güzel fiyat beklemesi yorcak gibi gtx 1080 almayı düşünüyordum onun yerine 3 tane bu kartdan 3 yol crossfire dizmeyi düşünüyorum şuan önerirmisiniz ?
Bunu yapmanızı önermem çünkü hat sayısı burada çok önemli. En az 5930 K ile yapılan bir sistem olmalı. 40 hat sayısı ile 16 16 8 şekilde çalıştırmanız ve bununla beraber yüksek watt değerine sahip güç kaynağı almanız gerekecek. Faturaya yansıyan değer ne kadar olur bilinmez. 1 KW/h 39 kuruş buradan hesaplasak faturanıza en az 10 lira fark yapar. Tek ekran kartı her zaman daha iyi olacaktır. 144 hertz monitör yoksa yapmaya değmez.

Aman tanrım ne basit ve çirkin bir görüntü :) Kıyaslama resminde de GTX1080 ve 2x Rx 480 yazıyor ne kadar komik :) Acaba 1080 2x olsaydı sonuç ne olurdu :p
Karşılaştırma çok saçma olmuş. Burada anlatılmak istenen daha ucuza aynı performansı almak. Senin mantığınla olmuyor işler. Kaldı ki tanıtılan kart 480 490 veya 490X bile değil. Birde kartın tasarımına laf atmışsın referans tasarımdan ne bekliyorsun? Bunun dışında kaç kişi referans tasarım kart alıyor?

Nvidia 1080'i iyi ki hemen tanıtıp piyasaya sürdü ve az biraz da satış yapmışlardır, Amd'yi bekleselermiş ya da Amd elini çabuk tutsaymış, Nvidia bu sene fena sallanırmış.. Neyse bu hali bile bize yarar, Nvidia tıpış tıpış fiyat düşecek :D Acele edip 1080 alanlara şimdiden geçmiş olsun.

Ben şu an APU sistemime ekran kartı bekliyorum. 500 watt güç kaynağı için 144 hertz 1080 p monitöre uygun ekran kartı bekliyorum. Büyük ihtimal RX 480 alacağım. Şu an 380 veya 380 x alacaktım yanına 144 hertz monitör alacaktım. Bu haber iyi oldu büyük ihtimal 480 alacağım.

$200 bu kart için gerçekten inanılmaz bir fiyat. AMD yeniden oyuna dahil olacak gibi duruyor, NVIDIA ise çok büyük ihtimal fiyat düşürmeyi düşünecektir. Çok güzel oldu bu. Tasarıma gelecek olursak, evet kötü durduğu gerçek fakat referans tasarım kart zaten satın alınıyor mu ki?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı