RX 480 Ekran Kartı Sorunlu Mu?

gosuzi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar. Yeni PC toplayacağım ve GPU olarak RX 480 kullanmayı düşünüyordum. Lakin forumda 100'e yakın kullanıcının RX 480'de problemler yaşadığını, GTX 1060 almadığına pişman olduğunu söyledi. Benim de kafamda soru işaretleri var. Şimdi RX 480 almalı mıyım yoksa bile bile DX12'de ondan daha güçsüz olan 1060 mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD ekran kartı GPU'sunu üreten firmadır, soğutma, tasarım ve GPU bileşenlerinden sorumlu değildir. RX 480 modelinde herhangi bir kronik sorun mevcut değildir. Özel soğutmalı ekran kartı tasarlayan firmaların modellerinde bazen sorunlar olabiliyor ama bu AMD ile alakalı değil, ekran kartı özel soğutma ve tasarımını yapan firmaların suçu. Sonra da bu fanlar gelip yok RX 480 sorunlu, yok AMD ısınıyor, Nvidia daha uzun ömürlü ve dayanıklı gibi laflar söylüyorlar. Şu fanlık safsatalarını bırakın.

Yine bir RX 480 konusu ve yine bıkmadan cevap veren BERWAR hoca. :)
Şu ismini de düzelt, etiketlemiyorum seni, baştaki tırnak işaretlerinden dolayı. Alıntı yapmak bana ters.
Bunlara artık ne diyeyim bilemiyorum.

Sorayım mı? :) Mesela 470'de en serin olan model Asus. Furmark testinde bile 62'in üzerine çıkmıyor. Ama 480'i öyle değil sanırım. Hep Sapphire ucuz değil ki her zaman. :D

Asus ve MSİ firmaları genel olarak Sapphire firmasından daha iyidir, soğutma, PCB kalitesi gibi bileşenlerde. Fakat bunu tüm modellerde daha iyidir diye genelleme yapmak hata. Aynı fiyat aralığında olursa MSİ ve Asus elbette alınır, sorunları yoksa.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı